Category Archives: Методика і практика

image

     22 січня відзначається День Соборності України. У ЗОШ  І-ІІІ ст.№12 тривають online-заходи, присвячені цій величній події.  Усі учасники освітнього процесу мають можливість стати учасником першого в історії віртуального Ланцюга єдності між Києвом та Сімферополем. Долучайся до акції! Покажи, що ніхто і ніколи не зможе розділити єдиний український народ!

https://unite-ukraine.com.ua

 

До зустрічі в школі!

     22.01.2021 в закладі завершується дистанційне навчання. Сподіваємось, що нам не доведеться повертатися до  такої форми організації освітнього процесу. Але це було організовано, сучасно, цікаво, креативно!  Вдячні за сумлінну роботу педагогам, учням 1-9 класів, батькам та всім членам їх родин. Добірка фото –  та відеоматеріалів стане позитивною згадкою про особливий період роботи школи.

Адміністрація закладу

2а  7а волощук 4а5а Герасимчук і кекс7а камінська  8аа 8б григоренко

2аа 4б петрова і кіт 6б Матвієнко

7б соколовський

 

 

Посилання на відео зі збірки  матеріалів дистанційного навчання:

https://drive.google.com/file/d/1UuKI6Qt-u0pv4x4z1ksIl75BY5hBkyZ9/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1KHR9Va2VvpVk30ljNH9h4jFKjswqI_ze/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1wXq_2KU5zeh47SO7dfnDISWJ0xJbZQcT/view?usp=sharing

Онлайн-спілкування

  19.01.2021 у закладі відбулася інструктивно-методична нарада у форматі відеоконференції Zoom. До порядку дня було внесено важливі питання організації дистанційного навчання: про виконання навчальних програм, здійснення індивідуалізації освітнього процесу, особливості оцінювання досягнень здобувачів освіти, посилення контролю за веденням шкільної документації, забезпечення зворотнього зв’язку між учасниками дистанційного навчання. Крім того розглянуто питання вибору підручників для 4, 8 класів. Учителі початкових класів  мають можливість переглянути електронні версії фрагментів оригінал-макетів підручників, які  з 18.01.2021 року розміщуються на офіційному сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та здійснити вибір.

2 1

Навчаємось дистанційно!

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території країни гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з 08.01 по 24.01 освітній процес у закладі організовано відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 №1115. Щодня здійснюється ретельний облік здобувачів освіти, охоплених навчанням. Особлива увага приділяється  дітям  із соціально незахищених, багатодітних сімей, які не мають технічних можливостей для занять з використанням технологій дистанційного навчання вдома. Таких учнів четверо. Ці діти отримують завдання в індивідуальній формі. На 19.01 до освітнього процесу залучені всі 465 учнів закладу. У процесі взаємодії зі школярами успішно використовується сервіс Google Клас та додаток для відеодзвінків та конференцій Zoom (вибір засобів дистанційного навчання здійснено  на засіданні педагогічної ради  від 28.08.2020, протокол №1) .Зворотній зв’язок зі здобувачами освіти та їх батьками  відбувається  через мобільні та інші засоби комунікації (Viber, Facebook, голосове повідомлення, тощо). Освітній процес організовується згідно з розкладом уроків на ІІ семестр 2020-2021 н.р. Не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, здійснюється в синхронному режимі, дотримуючись вимог санітарного Регламенту. Тривалість уроку, ураховуючи  вікові категорії дітей, залишилась незмінною.В період повернення дітей до  школи  планується корегуюче навчання.

изображение_viber_2021-01-19_11-30-48изображение_viber_2021-01-19_12-19-1756

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу

0   

Освіта відповідно до принципів академічної доброчесності

       01.12.2020 в закладі відбулося засідання педагогічної ради (аналітичний скринінг) з актуального питання забезпечення учасниками освітнього процесу етичних принципів та визначених правил відповідно до статті 42 Закону України “Про освіту”. Тема педради “Відкрита й прозора система оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до принципів академічної доброчесності”. Згідно з планом підготовки до засідання педагогами  було проведено 15 показових уроків, зміст та структура яких підлягали глибокому аналізу відповідно до реалізації ключового завдання – виховання громадянина, який живе в доброчесному українському суспільстві з нульовою толерантністю корупції.

1  537

 

 

Розвиваємо логіку

19.11.2020 у 5а класі відбулося засідання шкільного клубу “Ерудит” матетичного спрямування.  Цікава структура заходу у формі інтелектуального марафону дала можливість учителю Фроловій І.І. створити ситуацію дослідження та пізнання, розвивати логічне мислення і вміння знаходити нестандартні шляхи разв’язку  завдань компетентнісного спрямування.

72

Таке важливе вміння-оцінювати!

Питання оцінювання навчальних досягнень учнів – одне з найважливіших в освітньому процесі. Завдання вчителя  – через оцінку активізувати процес пізнання у здобувачів освіти, викликати інтерес до свідомого вибору завдання, сформувати у дітей навички самооцінної діяльності, спонукати до критичного мислення та умовиводів. Тому тема засідання педагогічної ради “Прозора та відкрита система оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до принципів академічної доброчесності” на сьогоднішній день надзвичайно актуальна. З метою підготовки до зібрання у закладі відбувається  методичний марафон, у процесі якого проведено низку показових уроків із практичної реалізації зазначеного питання. Заслуговують на увагу уроки, проведені учителями Олексюк З.І. (1а), Телефус О.І. (4а), Чамлай Н.В.(2а), Ковалевської О.В.(9б), Подлісецької А.П.(9б). 

1 82 3 4

 

Мовознавчі перегони

12 листопада згідно плану проведення Тижня української писемності та мови у 7а класі було проведено Мовознавчі перегони. У формі квесту дівчатам було запропоновано скласти прислів’я із відповідей до загадок, не зважаючи на плутанину ведучої, правильно відповісти на запитання ” Так” чи ” Ні”, розв’язати граматичні задачі, показати фразеологізм, перетворившись на пантоміма. Здавалося б, серйозна гра, час від часу переривалась вибухами сміху та дотепними жартами. Нагородою учасникам гри стали солодощі та веселий настрій!

1 23

Конкурс мовознавців

11 листопада у 5 б класі відбувся конкурс мовознавців під гаслом “Рідну мову треба знать і любить і поважать”, який провела завідувачка бібліотекою Мироненко Т.М. Учні були ознайомлені з історією виникнення Дня Української писемності і мови, ознайомились з цікавими історичними фактами про мову, культуру мовлення.  Впродовж проведення заходу розвивалися пізнавальні інтереси, виховувалось позитивне ставлення до рідної мови.

1 3 42