Category Archives: Методика і практика

Оцінювання НУШ 5 клас

н

15.05.23 року у закладі відбулася інструктивно-методична нарада, щодо оцінювання учнів 5 класу НУШ. Педагоги, які працювали над впровадженням нового Державного стандарту базової середньої освіти.  Протягомс навчального року систематично відслідковували у щоденниках спостережень індивідуальний поступ кожної дитини за критеріями, які відображені у свідоцтві досягнень  ( дод. 1 до наказу МОН України №289 від 1.04.2022 р.). На підсумковій нараді було узагальнено результати спостережень разом з класними керівниками, що дасть можливість Галині Компанієць та Ірині Баліцькій внести достовірні дані до 1 ч. свідоцтва, в якій відображено характеристику навчальної діяльності п’ятикласників. Змістовне обговорення зазначеного питання сприятиме визначенню змісту та об’єму індивідуальної допомоги, якої потребують здобувачі освіти.

н 3

н 2

Індивідуальні консультації

Навчальний рік завершується. Він був складним і для вчителів, і для здобувачів освіти. Для подолання труднощів в опануванні навчальним матеріалом, з метою надання учням вчасної педогогічної підтримки та на підставі заяв від батьків, з 28 квітня 2023 року закладом організовано додаткові консультаційні заняття для 5-9 класів. З метою дотримання безпечних умов та з урахуванням наявності укриття, консультації відбуваються на базі ЗДО №12 “Струмочок”. Партнерське спілкування вчителів та учнів стане нагодою не лише для подолання прогалин у знаннях, а й допоможе дітям набути навичок соціалізації та комунікації, що надзвичайно важливо у період дистанційного навчання.

IMG-eb456531cd7839601eaa003bd6fa9b5a-V (1)IMG-8ae5e69cb56729df7c72a13b134cfc24-V

День цивільного захисту

Відповідно до статті 41 Кодексу цивільного захисту України, пунктів 21, 22 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 р.  № 444, на виконання наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації від 20.04.2023 № 91, з метою практичного закріплення учасниками освітнього процесу теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до наказу управління освіти від 24.04.2023 №73 у гімназії №2 28.04.2023 року було організовано та проведено День цивільного захисту. Головними завданнями Дня цивільного захисту у 2023 році були:

1)удосконалення учасниками освітнього процесу теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій;

2)практичну перевірку здатності здобувачів освіти діяти за сигналами оповіщення, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

У зв’язку з тим, що заклад не має облаштованого укриття, освітній процес здійснюється у дистанційному форматі, графік проведення Дня ЦЗ було адаптовано до існуючих умов.      Для проведення Дня ЦЗ на належному рівні було здійснено відповідну підготовку:

  • видано наказ від 24.04.2023  №30  «Про підготовку і проведення Дня цивільного захисту»;
  • укладено графік проведення Дня цивільного захисту (додається);
  • проведено нараду з педагогічними працівниками протокол №    від 25.04.2023 року щодо проведення Дня цивільного захисту в закладі.

Крім того, внесено зміни до режиму роботи гімназії 28.04.2023 року для забезпечення можливості провести єдину годину спілкування «Види надзвичайних ситуацій та правила реагування на них». Слід зазначити, що всі класні керівники відповідально поставилися до підготовки заняття, залучили дітей до збору інформації, використали матеріали ДСНС України. Адміністрацією було відвідано уроки у 3а класі (класний керівник Олексюк З.І.), 7б класі ( класний керівник Кудревич О.П.),  7а класі (класний керівник Гримач І.М.). Відбулися заходи згідно з тематичним днем «Знати, запобігати, діяти». Протягом навчальних занять педагоги інтегрували матеріал уроку з практичними порадами та інструктажами щодо поводження з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами, заборони відвідування та відпочинку на природі, правил пожежної безпеки у побуті, поведінки у надзвичайних ситуаціях воєнного стану вдома або на вулиці та поведінки у соціальних мережах. Приділялася належна увага формуванню навичок поведінки з мінної безпеки.  З цією метою у 7 -х класах  Гримач І.М. організувала перегляд відеоматеріалів «Дивись куди йдеш»  та провела вікторини «Щоб уникнути біди» у 6 – х класах.  Учитель хімії Сіряк Н.А. розширила уявлення учнів 9 – х класів про Чорнобильську катастрофу та її наслідки для людства, приділила увагу профорієнтаційному питанню  з пропаганди та поширення інформації про важливість професій ДСНС. Вчителі початкових класів привернули увагу молодших учнів до вміння дбати про своє здоров’я, зазначили, як  екологія впливає  на організм людини. Було проведено практичні заняття з виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання у 4 – х  та 7 – х класах.

День цивільного захисту пройшов організовано але, на жаль переривався сигналом повітряної тривоги, яка тривала 55 хвилин.  З учнями було проведено повторний інструктаж  про порядок дій у період особливого стану та дій за сигналом цивільного захисту «Увага всім!».

зображення_viber_2023-04-28_17-17-09-498зображення_viber_2023-04-28_17-17-50-995Screenshot_10

Воркшоп «Використання ІКТ в освітньому процесі»

Дистанційний формат освітнього процесу вимагає  від учителя вміння швидко надати інформацію, забезпечити можливість здобувачам освіти  засвоїти її та практично використовувати.

На допомогу вчителю пропонується широкий спектр мультимедіа. Основне – навчитися ефективно впроваджувати ІКТ в освітній процес.

clipboard_image_e630a663623f220e

29 березня 2023 року під час проведення Воркшопу педагоги закладу набували навичок вирішення такого непростого завдання через поєднання традиційних методик навчання та сучасних.

Як наочний тренажер було проаналізовано показовий урок з образотворчого мистецтва у 5б класі учителя Гримач Ірини Михайлівни.

Структура заняття якраз передбачала ефективний тандем використання мультимедіа та традиційних методик, що значно підвищило рівень засвоєння здобувачами освіти інформації, сприяло розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви. Заняття повністю відповідало принципам НУШ.

Вчителі ще раз переконалися у важливості застосування ІКТ у сучасному освітньому процесі.

Коучінг-аналіз

Освіта у XXI столітті  передбачає  розкриття природних здібностей  учня, можливість максимально вигідно підготуватися до наступного навчання професії та конкуренції на ринку праці. Основним інструментом для цього є індивідуальна освітня траєкторія.

28 березня відбувся коучінг-аналіз «Моя траєкторія успіху». Обговорення звітів класних  керівників свідчить,  що робота ведеться, проте процедура створення траєкторії успіху ще потребує удосконалення. Відповідно до Стратегії розвитку, зазначене питання буде  реалізовуватися  систематично .

clipboard_image_e67e0ab6e7749984

Консультування в КУЦПРПП

02.03.2023 року педагоги закладу мали можливість отримати консультацію в центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Змістовне та ефективне заняття дало можливість розширити уявлення про формувальне оцінювання як процес мотивації дітей до навчання.

Хрипун М.Г. дала цінні поради теоретичного та практичного змісту з питання нових підходів до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти відповідно до принципів НУШ.

изображение_viber_2023-03-06_17-17-31-919

изображение_viber_2023-03-06_17-17-32-481

изображение_viber_2023-03-06_17-17-30-963

Виховання патріота – обов’язок, право та місія сучасної освіти

Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити.

       28 лютого проведено засідання педагогічної ради «Реалізація Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення». Заступником директора Мартиненко С.В. було проаналізовано наступні питання:
– реалізація наскрізного процесу виховання під час урочної діяльності;
– звіт органів шкільного самоврядування (педагог-організато Зінченко Я.Ю.);
– виконання загальношкільного проєкту «Разом до Перемоги!»;
– результати анкетування учнів 5-9 класів «Патріотичне виховання».
Педагогічний колектив розуміє , що саме навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України. Тож прийняті рішення будуть сприяти вихованню в учнів громадсько-активної життєвої позицію, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності та самобутності.

 4 3  15

 

Онлайн – зустріч з іноземними друзями, у рамках тижня іноземних мов

    З 13 по 17 лютого в гімназії №2 проходив тиждень іноземних мов. Багато різних заходів та було організовано вчителями іноземних мов онлайн, враховуючи нинішній формат навчання. Але особливо цікавою та незвичною стала для дітей зустріч зі справжніми носіями мов, у тому числі й німецької. Ця відео зустріч відбулася 16 лютого з носієм німецької мови Барбарою, німкенею за походженням, колишнею лікаркою, яка вже тридцять із своїх семидесяти двох років, проживає в Британії. На зустріч в зумі вийшла також українська дівчинка-біженка, яку разом з мамою прихистила родина Барбари .
До зустрічі залучилися учні 7- 9 класів та вчителі школи.
Онлайн спілкування тривало біля години і викликало неймовірний інтерес серед дітей, які мали змогу «вживу» почути про країни, мови яких вивчають у школі, безпосередньо від носіїв, а також від своєї однолітки, якій довелося там жити. Діти ставили багато запитань, які їх цікавлять та хвилюють на даний момент. Дуже зворушливим для нас було почути те, що Барбара, її родина та переважна більшість мешканців Британії в курсі сумних та трагічних подій в нашій країні. Але вони підтримують Україну і морально, і матеріально, і фінасово і навіть підштовхують свої уряди до більш активних і рішучих дій з метою прийняття швидших рішень для надання необхідної допомоги Україні. Британці та й уся Європа вражені сміливістю, рішучістю та вправністю наших воїнів-захисників. І вони цілком усвідомлюють той факт, що зараз Україна захищає не лише себе, а і всю Європу, і обовязково переможе в цій війні.
Цей неймовірний досвід живого спілкування допоміг нашим дітям усвідомити, що сучасний світ дуже тісний, а володіння іноземними мовами – це нагальна потреба для сучасної людини.

Screenshot_9

зображення_viber_2023-02-18_16-14-07-384

Методичні консультації

16 лютого 2023 року заступником директора Тараненко Г. В. проведено інструктивно – методичне консультування педагогів закладу. У процесі підготовки було враховано індивідуальні запити вчителів з тематики засідання. Основною темою стало спілкування щодо важливості питання національно – патріотичного виховання здобувачів освіти у сучасних умовах. Акцентовано увагу саме на практичній реалізації такого надзвичайно важливого завдання. Крім того обговорено шляхи покращення дистанційного навчання та освітньої діяльності під відсутності електропостачання та повітряних тривог.

изображение_viber_2023-02-20_13-09-43-008

 

 

Атестація

Атестаційний період триває. Членом атестаційної комісії управління освіти Іщенко О.В. 15 лютого 2023 року  відвідано заняття з алгебри у 9А класі з метою ознайомлення з професійним рівнем педагога  гімназії №2 Фролової І. І. Оксана Василівна відмітила високий організаційно – методичний рівень педагога та вміння побудувати заняття відповідно до сучасних вимог.

изображение_viber_2023-02-20_12-17-12-558 изображение_viber_2023-02-20_12-18-02-720