Category Archives: Методика і практика

Основні правила поведінки учнів в умовах воєнного стану

030147cq-5a1e-1200x630

В Україні діє військовий стан та тривають бойові дії, тому кожен здобувач освіти має знати основні правила поведінки під час обстрілу, повітряної тривоги та комендантської години. З учнями гімназії проводяться онлайн – бесіди, індивідуальні консультації та психологічні підтримки.

Увага!!!Переглянь відео – ролик! Запам’ятай та дотримуйся цих правил!

https://youtu.be/D7uuWeAqfmE

 

Правила поведінки учнів

d69510e7532496f14ee346be816e8140Загальні правила поведінки учнів.

 • Учень приходить в гімназію за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
 •  Не можна приносити на територію гімназії з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети і інші одурманюючі засоби.
 • Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 • Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти з гімназії та її території в урочний час.
 • У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
 • Учень повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.
 • Поза межами закладу поводитися гідно, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я гімназії.
 • Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
 • Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.
 • Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
 • На першу вимогу вчителя слід пред’являти щоденник.
 • Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.
 • Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг, засоби індивідуального захисту.
 • Учні бережуть майно закладу , обережно відносяться як до свого, так і до іншого майна.
 • Дотримуються чистоти та порядку на території гімназії.
 • Приладдя закладу, одяг та інші речі , що знаходяться на її території належать їх власникам.
 • До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення.
 • У разі збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 • Речі, які знайшли учні (втрачені або забуті ) належить здати черговому.

вірш 3

Поведінка учнів під час уроків та на перервах

 • Підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці.
 • Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим.
 • Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель.
 • Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі.
 • Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.

 

 • Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
 • Забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
 • Категорично забороняється тютюнопаління.
 • На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
 • Під час перерв учні мають поводитись обережно.
 • Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню.
 • Також учні мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.

Освітній процес – під контролем!

Під час зимових канікулах психолог гімназії надала рекомендації педагогам про те, як ефективно навчатися, не витрачаючи на  весь час і життєві сили. Марина Вадимівна переконувала, що кожен має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне – навчатися контролювати свої емоції та запустити свій мозок на повну. Для цього потрібно раціонально планувати свій час і володіти прийомами, що допомагають краще засвоювати інформацію. А також слідувати таким рекомендаціям:

1. Змінювати режим мислення: щоб краще опрацювати нову інформацію, потрібно не лише зосереджуватися на ній, а й періодично розсіювати свою увагу. Таким чином ми починаємо мислити гнучкіше і це допомагає нам бути продуктивнішими і креативнішими.

2.Повноцінно спати. Саме під час сну відбувається т.зв. «прибирання» токсинів, яке допомагає підтримувати мозок у нормальному стані. Сон допомагає вибудовувати нейронні зв’язки, потрібні для процесу мислення. Саме тому перед відповідальною подією краще виспатися, ніж всю ніч готуватися.

3. Поновлювати вивчене в пам’яті.

4. Чергувати різні види робіт і завдання.

5. Виконувати все вчасно, не відкладаючи на потім.

6. Використовувати силу візуалізації.

7. Не ускладнювати все.

Дотримуючись цих рекомендацій, зазначила Марина Вадимівна,  навчання буде приносити задоволення та користь. Педагоги активно слухали та коментували почуте. Відбувався живий діалог в доброзичливій атмосфері.

марина

Спостереження за освітнім процесом

29. 12. 2022 року у закладі відбулося засідання педагогів, які викладають у п’ятих класах. Заступник директора Тараненко Г. В. акцентувала увагу присутніх на основних видах оцінювання результатів навчання здобівачів освіти, наявність відкритої та прозорої системи оцінки, ознайомлення учнів з критеріями оцінювання обов’язкових результатів навчання та компетентностей. Саме систематичне відстеження індивідуального розвитку кожної дитини у процесі навчання дає можливість знайти ефективні шляхи поступу кожного здобувача освіти. Педагоги Мартиненко С. В., Бурлаченко С. О., Компанієць Г. С., Баліцька І. О., презентували власні зразки щоденників спостережень за навчальною діяльністю учнів, що дасть можливість підтримати дитину, спрямувати та організувати на досягнення успіху.

изображение_viber_2023-01-09_13-23-49-455

 

У 5 – легко!

2022 – 2023 н. р. став випробуванням для педагогів та здобувачів освіти п’ятих класів, адже це – початок упровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Для ефективної адаптації дітей до освітнього процесу в нових умовах було запроваджено проєкт “У 5 – легко!”, який дав можливість урахувати індивідуальні психологічні особливості учнів, створити освітні ситуації, які розкривають творчий потенціал кожного. Змістовно, цікаво, нестандартно відбулися підсумкові онлайн – зустрічі “Перші 100 у п’ятому”, які задіяли знаннєвий, розвивальний та цінніснний аспект партнерського тематичного спілкування. Це – лише перший крок! Попереду чекають нові завдання, які відкривають нові можливості!

изображение_viber_2023-01-06_11-19-17-179 изображение_viber_2023-01-06_11-19-29-571 изображение_viber_2023-01-09_12-40-22-066 изображение_viber_2023-01-09_12-40-24-080 изображение_viber_2023-01-09_13-15-02-960

Радість зустрічі

Радість зустрічі з учителями та друзями пізнали здобувачі освіти 1а, 1б та 4а класів. Вони обрали можливість навчатися в офлайн-режимі на базі ЗДО “Струмочок”, де обладнано укриття. Учителі Драганова А.О., Кравецька Д.О., Чамлай Н.В., спілкуючись з дітками, вкотре переконались: справжню освіту може забезпечити тільки “жива”, партнерська взаємодія, яку ніщо не замінить.

изображение_viber_2022-12-13_14-52-20-082

изображение_viber_2022-12-13_14-51-42-389

Діємо разом

Співпраця між педагогами ЗДО “Струмочок” та гімназією №2 систематична та ефективна. До того ж, цьогоріч першокласники  гімназії здобувають освіту на базі ЗДО, що відкриває ще більше перспектив для такої потрібної взаємодії .Так 12.12.2022 відбулося консультаційне засідання  методичної служби гімназії та закладу дошкільної освіти,на якому Тараненко Г.В. та Мордвіна І.С. обговорили питання подальшої спільної діяльності з метою забезпечення наступності освітнього процесу. Запрошено до обговорення вчительку Кравецьку Д.О, у якої хоч  і є досвід роботи, але з  першим класом сама працює вперше, тому питань багато.  Тільки разом є можливість їх вирішити!

гал.вал

Педагогічна рада

«Формувальне оцінювання в освітньому процесі за дистанційною формою» – тема педагогічної ради, яка відбулася в закладі 30.11.2022 року. Актуальність теми зумовлена курсом розвитку сучасної освіти напрямі формування компетентностей згідно з Державним стандартом початкової та базової загальної середньої освіти. Заступником директора Тараненко Г. В. проаналізовано результати анкетування педагогів з питання пед ради, визначено позитивні ключові моменти за наслідками відвіданих занять. Через організовану колективну взаємодію учителі змогли надати один одному рекомендації щодо доцільності та ефективних інструментів формувального оцінювання у період дистанційного навчання. Педагоги Чамлай Н.В., Литвиненко А. В., Москвич Г. Н., представили власні варіанти отримання зворотнього зв’язку , що є головною метою формувального оцінювання. Практичний психолог Водоп’ян М.В. приділила увагу впливу формувального оцінювання на емоційний стан дитини, від якого залежить процес розкриття її здібностей і талантів. Пізнавальними для присутніх з оцінювання поступу кожної дитини в закладах Європи стали інформаційні повідомлення учителів Гавви А.О. (Британія) та Розводовської О. М. (Англія) . У процесі обговорення були прийняті рішення, які дадуть змогу підвищити рівень формувального оцінювання в освітньому процесі.

пед рада пед

Методична допомога молодим фахівцям

Обрати найважливіші  якості вчителя, які сприяють успішній творчій діяльності, – головне завдання кожного молодого фахівця. Учителька музичного мистецтва Яна Зінченко добре розуміє та усвідомлює роль систематичної самоосвітньої діяльності у процесі становлення власної педагогічної творчості. З цією метою молода фахівчиня вчиться у процесі курсової перепідготовки, перегляду вебінарів, відвідування занять колег. Значну допомогу учительці надає заступник директора Галина Тараненко під час індивідуальних занять, тренінгів, консультацій, рекомендацій та порад під час засідань Методичної майстрені.

я и гал.вал

Інструктивно – методична нарада

14 листопада 2022 року відбулася інструктивно – методична нарада працівників закладу, на якій розглядалися важливі питання організація освітнього процесу відповідно до Положення про дистанційну та індивідуальну форму здобуття загальної середньої  освіти . Обговорено здійснення педагогічного супроводу та охоплення освітнім процесом здобувачів освіти, які навчаються за сімейною формою. Крім того, до порядку дня було внесено питання набору першокласників на 2023 – 2024 н.р. та організація профорієнтаційної роботи у 9–х класах.

З метою подальшої ефективної діяльності закладу, погоджено дієвий план заходів, який буде реалізовано у разі аварійного відключення електроенергії.изображение_viber_2022-11-18_14-04-36-728 изображение_viber_2022-11-18_14-04-55-881