Daily Archives: 14 Березня, 2019

Шануємо спадщину Великого Кобзаря

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня в нашій школі відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години,інформаційні хвилинки «Невідомий відомий Шевченко»,літературні читання «У вінок шани Кобзареві», засідання клубу «Ерудит»  тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють книжкові та художні виставки, експозиції.

Учасники змагань доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Школярі пишуть твори, створюють презентації,малюють малюнки до творів Т.Г.Шевченка створюють поетичні збірочки,присвячені Кобзареві. Дитячі поетичні рядочки, юнацькі філософські роздуми захоплюють своєю неординарністю, аурою натхнення, навіяного думами, піснями, баладами, віршами, поемами, картинами видатного українського поета й художника. Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».

Тарас Григорович Шевченко… Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад.

Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.

Exif_JPEG_420    Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420     IMG_20340304_235314