Daily Archives: 22 Квітня, 2020

Навчаємось дистанційно

Українське законодавство надає можливість навчати віддалено всіх учасників освітнього процесу. Особливо нагальним стало це  питання  для педагогів, учнів та батьків у період карантинного режиму, коли виконання освітніх програм має  перебувати  під особливим контролем. Проаналізувавши технічні можливості кожної родини, в закладі  тимчасово організовано надання освітніх послуг здобувачам освіти у віддаленому режимі дистанційного навчання.  Широко практикуються  вчителями індивідуальні форми спілкування та консультації з учнями та батьками через мережу  Viber, Facebook, WhatsApp. Ефективними стали класні  блоги в 9а та 11 класах. Для організації синхронного проведення занять  широко практикується  програмне забезпечення Skype та  сервіс Zoom. У процесі асинхронного навчання застосовуються  електронні пошти вчителів та учнів, виконання завдань через гугл диск,додатки Гугл клас, Мій клас, онлайн- тести  naurok.ua, ridnamova. Спілкування   проводиться  в режимі онлайн-конференцій з учнями та батьками, рекомендовано  перегляд уроків Всеукраїнської школи онлайн на відповідних теле-та   на YouTube каналах. Вчителі початкової школи застосовують перегляд навчальних мультфільмів, аудіодиктанти, зворотній зв’язок з учнями з відео файлами із записами природничих дослідів, фотофайлами домашніх творчих робіт учнів.

Заступником директора щоденно ведеться ретельний облік охоплення учнів навчанням через узагальнення даних у зведеній таблиці. Класні керівники здійснюють  контроль за роботою всіх учнів    і виконанням ними завдань, складають діагностичні таблиці досягнень учнів. У разі відсутності зворотнього зв’язку з учнями, соціальний педагог здійснює індивідуальну роботу з батьками з виявлення причин відсутності дитини.

Дистанційна форма навчання потребує специфічної форми взаємодії та взаєморозуміння, сприяє розвитку творчих здібностей, виховує самостійність та  відповідальність всіх учасників освітнього процесу.

конференція

Видатки за березень 2020 року