Тиждень писемності та мови

        Кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Україна довгі віки виборювала своє право на рідну мову, захищала його у звитяжній борні, а зараз відстоює кожну п’ядь української землі у лютого ненависного сусіда-загарбника. Тож недарма День української писемності та мови, яке цьогоріч відзначається в Україні 27 жовтня, знаменує початок Тижня української писемності та мови, що активно проходить у нашій гімназії.
Розпочав Тиждень Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, що охопив 168 членів гімназійної громади. Слідом естафету підхопили інформаційні журнали, що розпочали другу навчальну частину першого семестру. Гімназисти пізнавали історію граматики «Від кирилиці до Кобзаря», відкривали незвідані глибини рідної мови через «Мандрівку в країну Писемності», змагалися у вправності декламації поезій про мову, взяли участь у челенджі «Сто причин любити українську»,Первомайська гімназія № 2.Челендж “Сто причин любити українську мову”.2023р. ,визначали найрозумніший клас у серії засідань клубу «Ерудит», визначали претендентів до гімназійної команди учасників олімпіади з української мови та літератури, конкурсі знавців мови імені Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

         По-особливому свято дня народження нашої мови сприймається нині. Саме зараз відчуваємо гостру потребу довести всьому світові, що ми – українці, ми – незламна нація, ми – волелюбний народ, який не поступиться і не віддасть своєї землі. І у нас прекрасна, милозвучна, солов’їна і неповторна українська мова! Бережімо, шануймо її, адже поки житиме мова, доти житиме й народ!
Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово,
Ти наче диво калинове,
Кохана материнська мово!
Дмитро Білоус

зображення_viber_2023-11-12_22-50-28-566

Напишіть відгук