Category Archives: Виховна робота

Основні правила поведінки учнів в умовах воєнного стану

030147cq-5a1e-1200x630

В Україні діє військовий стан та тривають бойові дії, тому кожен здобувач освіти має знати основні правила поведінки під час обстрілу, повітряної тривоги та комендантської години. З учнями гімназії проводяться онлайн – бесіди, індивідуальні консультації та психологічні підтримки.

Увага!!!Переглянь відео – ролик! Запам’ятай та дотримуйся цих правил!

https://youtu.be/D7uuWeAqfmE

 

Правила поведінки учнів

d69510e7532496f14ee346be816e8140Загальні правила поведінки учнів.

 • Учень приходить в гімназію за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
 •  Не можна приносити на територію гімназії з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети і інші одурманюючі засоби.
 • Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 • Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти з гімназії та її території в урочний час.
 • У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
 • Учень повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.
 • Поза межами закладу поводитися гідно, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я гімназії.
 • Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
 • Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.
 • Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
 • На першу вимогу вчителя слід пред’являти щоденник.
 • Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.
 • Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг, засоби індивідуального захисту.
 • Учні бережуть майно закладу , обережно відносяться як до свого, так і до іншого майна.
 • Дотримуються чистоти та порядку на території гімназії.
 • Приладдя закладу, одяг та інші речі , що знаходяться на її території належать їх власникам.
 • До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення.
 • У разі збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 • Речі, які знайшли учні (втрачені або забуті ) належить здати черговому.

вірш 3

Поведінка учнів під час уроків та на перервах

 • Підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці.
 • Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим.
 • Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель.
 • Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі.
 • Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.

 

 • Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
 • Забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
 • Категорично забороняється тютюнопаління.
 • На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
 • Під час перерв учні мають поводитись обережно.
 • Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню.
 • Також учні мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.

Учнівське самоврядування

В гімназії №2 важливе місце займає учнівське  самоврядування. Учнівське самоврядування, яке, забезпечуючи участь здобувачів освіти в управлінні справами колективу свого класу та школи, стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.

Кожен учень, маючи доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить школу учнівського самоврядування. «Перетворити процес виховання на радість» – таке завдання поставила перед собою учнівська рада, яка є органом учнівського самоврядування у нашій гімназії. До її складу входять учні 5-9 класів.

22.12.2022 року пройшла онлайн зустріч президента гімназії, голів учнівського самоврядування та педагога – організатора.

  На засіданнях активу розглянули такі питання:

 1. Обрали заступника президента та голів учнівського самоврядування.
 2. Затвердили план роботи на 2023 н.р.
 3. Розробили “Новорічне привітання”.                                                                                                                                      Учнівська рада складається: 

Президент гімназії – Рибченко Кирило.

изображение_viber_2022-12-29_11-15-41-158

Віце – президент – Вараниця Дмитро.

изображение_viber_2022-12-26_15-50-36-431

Міністр освіти – Петрова Дар’я.

изображение_viber_2022-12-25_15-50-39-177

Міністр милосердя – Карина Ткаченко.

изображение_viber_2022-12-24_14-39-30-338

Міністр культури – Панченко Анна.

изображение_viber_2022-12-24_15-01-38-579

Міністр внутрішніх справ – Куслій Аліна.

изображение_viber_2022-12-30_11-23-14-742

Всі ограни працюватимуть злагоджено та ефективно, задля покращення освітнього процесу.

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у нашій гімназії проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».

План заходів гімназії : 25 листопада ‒ Перегляд відеороликів «Насильство. Види насильства. Домашнє насильство» (5 – 7 класи), 28 листопада -Акція «Наші долоньки проти насилля»(1 – 4 класи), 1 грудня ‒ Години спілкування ,інформаційній дайджест «У пошуках істини. ВІЛ/СНІД : міфи та реальність»(5 – 9 класи), 7 грудня ‒ День Поваги, Тепла і Терпіння – Морально – етичні бесіди, “Толерантність” – бумеранг добра (1 – 9 класи) , 10 грудня – Тематичний день «Твої права – твоя фортеця». Юридичне панно « Великі права маленької людини» (1- 9 класи).

#Стопнасильству #Миколаївпротинасильства

agr4-pr-15-b

изображение_viber_2022-12-01_15-32-19-068 изображение_viber_2022-12-03_19-19-08-521 снід.

изображение_viber_2022-12-04_20-47-39-284 снід

 

День української хустки

7 грудня Всесвітній День Української Хустки!

З давніх – давен українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка як невід’ємний елемент одягу підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус. Учні нашої гімназії, 5Б класу, провели годину спілкування “Дай мені, мамо хустку на згадку” та поділилися світлинами хусток.

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Тож започаткування свята Української Хустки на державному рівні сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

изображение_viber_2022-12-15_09-10-48-454

изображение_viber_2022-12-15_09-10-48-214

ХУСТКА

Що я можу зробити для моєї України?

Школа – це маленький тест-драйв дорослого життя. Формуючи в ній сучасне суспільство, що базується на цінностях, ми вчимо дітей механізмів, що працюють у державі. Але лише та країна здатна розвиватися, яка дбає про своє майбутнє підростаюче покоління засобами патріотичного формування особистості.
Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови.
21 жовтня 2022року у 6Б класі відбулася година спілкування на тему «Що я можу зробити для моєї України?», яка стала логічним продовженням традицій національно –патріотичного виховання гімназистів.
Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. Саме тому, обговорюючи актуальну проблему за круглим столом, шестикласники своє майбуття бачать у рідному місті Первомайську, а любов до нього проявляється вже зараз. І вона не в гучних гаслах, не в рожевих мріях, а в буденних речах: любити швидкоплинний Буг та синю Синюху і докласти зусиль до їх очищення, дбати про екологічну культуру жителів міста та запровадження енергозаощадження, щороку висаджувати квіти та дерева, підтримувати зелену зону міста, а зараз підтримати воїнів Збройних сил України у їх звитяжній боротьбі з лютим ворогом нашої незалежності.
Діти активно висловлювалися про свої думки й прагнення вже зараз бути корисними рідній Україні, розповідали про участь у благодійних акціях, що проводяться в нашому місті, пропонували свій план створення проекту «Первомайськ – місто майбутнього».
Більшість юних громадян України вже обрали майбутню професію, яка допоможе реалізуватися в житті. За десять років серед них будуть журналісти й лікарі, водії й економісти, продавці й військові. А значить є майбутнє в країни! Бо саме їм будувати нову Україну – державу любові, добра та процвітання!

герасим

герас

герасимчук

изображение_viber_2022-10-21_11-33-02-097

Учасники Всеукраїнської фото-акції та відеопривітання до Всесвітнього дня вишиванки

   Доброго дня шановні колеги! Ви неймовірні! Ви та ваші дітки були  неймовірно активні. Цікаві, творчі, креативні роботи черговий раз свідчать про незламність віри в нашу Перемогу! Пишаємось вами! 

Screenshot_20

2

Привітання від учнів 3а класу “Інтелект” з Днем вишиванки

зображення_viber_2022-05-19_08-59-09-159https://drive.google.com/file/d/1S51gU6sLm8ac_IR5q9yZXnhIOXera7S5/view?usp=sharing

“Натхнення”

  інна

Хореографічний колектив “Натхнення”. Гімназія №2. Привітання з Днем вишиванки та у підтримку Збройних Сил України.  

Одягну я зранку

Білу вишиванку,

Заплету у косу

Як червоний мак,

Вмиюся росою

З зілля на світанку

І піду міжду люди так.

Хай усі навколо

День новий стрічають,

Хай співають гучно

Радісних пісень,

Бо сьогодні свято,

Й весело святкують

Вишиванки День!

https://drive.google.com/file/d/1FpJkHq7_qOjGc6y70GTSPAHtj1_Vb88a/view?usp=sharing

#День_ВИШИВАНКИ_

   

зображення_viber_2022-05-19_08-43-27-219Вишита сорочка є одним з найпопулярніших символів України та культури країни. У кожному регіоні країни були свої орнаменти та візерунки, найпоширенішими кольорами вишивки були червоний і чорний.

   День української вишиванки 2022 не є державним святом, проте став одним з найулюбленіших у народі. Відзначають день вишиванки з 2006 року, коли студентка Чернівецького університету запропонувала одногрупникам прийти на пари в сорочках з орнаментом.

   Це свято щорічно відзначається в третій четвер травня. Люди в усьому світі надягають етнічний одяг, показуючи приналежність до української культури і традицій. Учні, батьки та вчителі гімназії №2 також долучилися до акції #День_ВИШИВАНКИ_ та продемонстрували що вишиванка – справжня ДНК кожного українця!!!! Це не лише привід показати красу свого вишитого строю, але й можливість на повні легені сказати “Я українець/українка – це моя історія та культура, і я нею пишаюсь”.    

 

Відеопривітання від учів гімназії