Category Archives: Соціально-психологічна служба

Заняття психолога зі здобувачами освіти 9-х класів “Академічна доброчесність – шлях до успіху”

В межах тижня академічної доброчесності, 26.02.2025 року психологом гімназії було проведено просвітницьке заняття зі здобувачами освіти 9-х класів “Академічна доброчесність – шлях до успіху”. Разом з теоретичним матеріалом, на занятті були розглянуті практичні ситуації, в яких діти мали змогу визначити види академічної недоброчесності та аргументувати свій вибір.

Тиждень психології під назвою “П’ять днів у світі психології”

З 17.02. по 21.02.2025 року у гімназії № 2 практичним психологом Мариною Водоп’ян було проведено тиждень психології під назвою “П’ять днів у світі психології”. Протягом тижня було проведено різноманітні цікаві заходи, творчі акції та завдання. Здобувачі освіти гімназії, батьки та педагоги були активними учасниками даних заходів. Вони щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

У понеділок темою дня було “Пізнай себе і ти побачиш – світ прекрасний”. З метою поглиблення знань про себе було запропоновано тест “Ким із картинок ви хотіли б бути”. Учасники мали змогу вибрати картинку тваринки яка їм більше сподобалася і отримати цікаву інформацію про свою особистість. Цього дня також було проведено годину психолога «Я, ти, ми – друзі назавжди» із здобувачами освіти 3-б класу. Дітки із задоволенням долучалися до цікавого заняття, вчилися дружити, знаходили способи порозуміння та виконували нескладні вправи. Для покращення мотивації було розміщено інформацію на сайт під темою “Мотивація: як знайти ресурси в собі та допомогти іншим”.

Темою другого дня тижня психології було “Пізнай себе і ти пізнаєш світ.” Цього дня розпочалася акція “Калейдоскоп настрою”, де мали змогу взяти участь здобувачі освіти, педагоги та батьки. Учасники акції, обираючи смайлик, фокусувалися на своєму настрою, самопочуттю ТУТ І ЗАРАЗ, що допомагало заземлитись та відволіктись від тривожних думок. А повертаючись додому після занять, психолог пропонувала віднайти свій смайлик на флепчарті і порівняти настрій перед початком уроків та після них. Запитання “Чи змінився ваш настрій? Як? Чому?” допомогло дітям проаналізувати власний стан та знайти рішення чому він змінився, що допомогло покращити настрій тим діткам, в яких на початку дня був поганий настрій і чому у деяких після уроків настрій із позитивного змінився на негативний. Самоаналіз дуже дієва техніка в психології і дітки гімназії № 2 спробували освоїти її за допомогою такої нескладної вправи. Також, з метою розвитку критичного мислення в нестандартних та небезпечних ситуаціях,  Мариною Вадимівною,  психологом гімназії було проведено інтерактивну вправу із 1 класом на тему “Що робити якщо”. Діти у атмосфері гри пропрацювали різні небезпечні ситуації та знаходили з них вихід.

Середа та четвер Тижня психології були спрямовані на розширення знань про інклюзивну освіту і проходили під темою “Ми різні – ми рівні”. На сайті гімназії психолог оновила інформацію про різні види особливостей дітей, наголосивши на тому що всі люди унікальні незважаючи на їхні відмінності: “Дисграфія: що варто знати”, “Синдром гіперактивності та дефіциту уваги: шукаємо підходи”, ” Дитина інтроверт: 15 речей які потрібно знати батькам”. Протягом цих днів також були проведено 6 корекційних заняття з дітками з ооп на тему: “Розвиваємо свої сильні сторони”. На індивідуальних заняттях діти розвивали міжпівкульну взаємодію, вправлялися у балансуванні, старалися чітко промовляти звукові ряди та творили за допомогою олівців, ножеців та клею.

У п’ятницю, в останній день тижня психології, темою дня було “Твори добро з любов’ю”. Так, соціальний педагог провів годину спілкування із п’ятими класами “Іскорки доброти”, а  психолог провела спілкувалася із шостими класами та 7б на тему “Доброта, як прояв людяності”. Також зі здобувачами освіти 7б класу було проведено анкетування «Булінг та відповідальність». За результатами діти на достатньому рівні орієнтуюся у понятті «булінг», але не знають про відповідальність за його вчинення, плутають вік, з якого можуть бути притягнуті до відповідальності та безпосередньо яку відповідальність нестимуть у разі вчинення булігу. З метою розширення знань про свою особистість було проведено асоціативний психологічний тест “Котики”. Всі учасники мали змогу обрати картинку із котиком, який їм найбільше сподобався і отримати цікаву інформацію про себе. Також було завершено акцію “Калейдоскоп настрою”. Діти, батьки та педагоги із задоволенням долучалися, веселилися та фотографувалися біля флепчарту. Акція “Калейдоскоп настрою” протягом всього тижня проходила у веселі невимушені атмосфері співпраці та довіри. Різноманітні види психологічної роботи, застосовані під час проведення Тижня психології, дали змогу всім учасникам освітнього процесу поглибити знання про себе, як особистість, розвинути критичне мислення, навички конструктивної взаємодії, рефлексії, комунікативні здібності та  впевненість у собі.

Акція “Калейдоскоп настрою”

Протягом тижня психології діяла акція “Калейдоскоп настрою”. Діти, батьки та педагоги із задоволенням долучалися, веселилися та фотографувалися. Учасники акції, обираючи смайлик, фокусувалися на своєму настрою, самопочуттю ТУТ І ЗАРАЗ, що допомагало заземлитись та відволіктись від тривожних думок.

А повертаючись додому після занять, психолог пропонувала віднайти свій смайлик на флепчарті і порівняти настрій перед початком уроків та після них. Запитання “Чи змінився ваш настрій? Як? Чому?” допомогло дітям проаналізувати власний стан та знайти рішення чому він змінився, що допомогло покращити настрій тим діткам, в яких на початку дня був поганий настрій і чому у деяких після уроків настрій із позитивного змінився на негативний.

Самоаналіз дуже дієва техніка в психології і дітки гімназії номер 2 спробували освоїти її за допомогою такої нескладної вправи.

Акція “Калейдоскоп настрою” проходила у веселі невимушені атмосфері співпраці та довіри.

Інформаційно – просвітницькі заходи на тему “Ми проти жорстокості та насилля”

В рамках роботи соціально-психологічної служби гімназії №2 для здобувачів освіти 1-9 класів було проведено інформаційно – просвітницькі заходи на тему “Ми проти жорстокості та насилля”.
Соціальний педагог – на прикладі резонансної справи і вірусного відео побиття неповнолітньої дівчини в Білій Церкві, на занятті з ненасильницького спілкування змоделювала різні ситуації та роз’яснила дітям 5-х, 6-х класів, що означає термін емпатія, як проявляється девіантна поведінка, що таке честь і гідність, як працює психологія натовпу та яким чином приймати рішення, щоб наслідки майбутніх дій були позитивними, а не навпаки.
З восьмим класом було проведено роз’яснювальну роботу “Як реагувати на цькування”, був розглянутий типовий алгоритм дій постраждалих осіб та надані телефони довіри. У 9-х класах була проведена година спілкування на тему “Ефективна комунікація”, на якій розглядались питання “Що таке суспільство та як воно виражає себе через культуру поведінки”, “Як соціалізація допомагає знайти своє місце в суспільстві”.
Психологом закладу було проведено інформаційну хвилинку “Кожен має право бути самим собою” у 3б класі, та годину психолога з 4 класом на тему “Способи зниження емоційної напруги та агресивної енергії”. Зі здобувачами освіти 6-х класів Марина Вадимівна провела онлайн інтенсив “Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити”.
У 7б класі соціально – психологічною службою під час перерв очного навчання були проведені інформаційні хвилинки та бесіди на тему “Повага до себе та інших людей”, “Ми різні, але рівні”, “Як керувати своїми емоціями”, “Що таке конфлікт та способи його вирішення”.
Заходи проводились в змішаному форматі для кращого розуміння обізнаності та зацікавленості. Діти зацікавлено слухали, приймали активну участь в обговорення ситуації та пропонували свої варіанти протидії цькуванню.

“Ми проти насилля!”

У різноманітних соціальних мережах поширюється інформація про жорстокі знущання підлітків. Тому протягом тижня соціально-психологічною службою гімназії було проведено роз’яснювальну роботу в учнівських колективах 5-9 класів на тему “Ми проти жорстокості та насилля”. А з учнями початкових класів психологом було проведено інформаційну хвилинку “Кожен має право бути самим собою “.

Засідання команди супроводу здобувачів освіти інклюзивних класів

16.01.2025 року відбулося засідання команди супроводу здобувачів освіти інклюзивних класів. Педагоги разом з батьками дітей обговорили здобутки дітей, моніторинг розвитку та спланували спільну роботу на 2 семестр із урахуванням індивідуальних особливостей та можливостей дітей.

Психолого-педагогічний консиліум щодо виявлення успішної адаптації здобувачів освіти 5 класів

Для успішної адаптації здобувачів освіти 5 класів до навчання 16.01.2025 року було проведено психолого-педагогічний консиліум, на якому психолог закладу Марина Водоп’ян продемонструвала результати діагностики здобувачів освіти та надала рекомендації для покращення адаптаційного процесу п’ятикласників. Класні керівники 5 класів та педагоги, які викладають у них доповнили обговорення власними спостереженнями та рекомендаціями. За результатами обговорення було винесене спільне рішення, що адаптація 5 класів проходить на достатньому рівні.

Всеукраїнська акція “16 днів проти насилля”

До Дня толерантності та в межах Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” протягом 25 листопада – 10 грудня психологом гімназії Мариною Вадимівною було проведено годину спілкування “Що таке насилля, його форми. Як себе захистити” (7б клас), “Як керувати своїми емоціями” (5а, 5б класи), “Порядок дій у ситуації домашнього насилля” (4, 6а, 6б класи), “Ми різні але РІВНІ!” (5а, 5б класи) та квест-гру у 3б класі “Країна, в якій живе добро”.Здобувачі освіти зацікавлено слухали та активно висловлювали свої думки.Заходи проходили в атмосфері довіри та взаємодії між дітьми та психологом.

Інтерактивні вправи та заняття для профілактики конфліктної поведінки

Для профілактики конфліктної поведінки та з метою поглиблення знань дітей про запобігання насильства та булінгу в колективі психологом гімназії Мариною Водоп’ян були проведенні інтерактивні вправи та заняття.
Здобувачі освіти розглядали конкретні ситуації та шукали безконфліктні шляхи вирішення їх, виконували антибулінгові вправи та вчилися поважати один одного під гаслом “Всі діти різні і це нормально!”

Зустріч з психологом “Відновлюємо ментальне здоров’я педагогів”

29 жовтня у гімназії відбулася ресурсна зустріч з психологом “Відновлюємо ментальне здоров’я педагогів”. Під час заняття були розглянуті різні техніки відновлення ресурсів, педагоги відпрацювали нескладні, але дієві вправи розвантаження та поділилися своїми способами покращення психологічного стану. Під керівництвом психолога закладу Марини Вадимівни створили колаж трилогії ресурсів та відновлення. Зустріч проходила у невимушеній атмосфері та приємному спілкуванні.