Category Archives: Соціально-психологічна служба

Інтерактивні вправи та заняття для профілактики конфліктної поведінки

Для профілактики конфліктної поведінки та з метою поглиблення знань дітей про запобігання насильства та булінгу в колективі психологом гімназії Мариною Водоп’ян були проведенні інтерактивні вправи та заняття.
Здобувачі освіти розглядали конкретні ситуації та шукали безконфліктні шляхи вирішення їх, виконували антибулінгові вправи та вчилися поважати один одного під гаслом “Всі діти різні і це нормально!”

Зустріч з психологом “Відновлюємо ментальне здоров’я педагогів”

29 жовтня у гімназії відбулася ресурсна зустріч з психологом “Відновлюємо ментальне здоров’я педагогів”. Під час заняття були розглянуті різні техніки відновлення ресурсів, педагоги відпрацювали нескладні, але дієві вправи розвантаження та поділилися своїми способами покращення психологічного стану. Під керівництвом психолога закладу Марини Вадимівни створили колаж трилогії ресурсів та відновлення. Зустріч проходила у невимушеній атмосфері та приємному спілкуванні.

Година спілкування до Дня профілактики торгівлі людьми

До Дня профілактики торгівлі людьми психологом гімназії Мариною Вадимівною було проведено годину спілкування зі здобувачами освіти 7а та 3б класів.
На заняттях діти розглядали небезпечні ситуації та способи виходу з них, вчилися недовіряти заманливим пропозиціям дорослих людей, розвивали навички подання жестом сигналу про допомогу (міжнародний жест про допомогу).

Семінар для ФПС ЗЗСО “Психологічний супровід професійної діяльності педагогічних працівників в умовах воєнного стану”

17 жовтня 2024 року на базі Центру професійного розвитку відбувся семінар для ФПС ЗЗСО “Психологічний супровід професійної діяльності педагогічних працівників в умовах воєнного стану”. Ведучою семінару була практичний психолог гімназії № 2 Марина Водоп’ян, яка допомогла присутнім проаналізувати нормативну базу та окреслити основні завдання психологічного супроводу вчителів під час війни, сформулювати психологічні проблеми педагогічної діяльності. Також Марина Вадимівна ознайомила колег з інструментарієм для діагностики емоційного стану та налагодження ефективної ненасильницької комунікації.
Разом із консультантом КУ ЦРПП Наталією Олійниковою практичні психологи й соціальні педагоги опанували проєктивні методики, які будуть помічними для визначення стилю поведінки особистості в конфлікті, особливостей реагування на проблемну ситуацію, домінуючий спосіб її вирішення та спрямованість на досягнення результату.
Жваві обговорення в колі однодумців, обмін думками й досвідом створили невимушену творчу атмосферу, наділили фахівців психологічної служби позитивною енергією та мотивували до подальшої професійної діяльності.

Всеукраїнський тиждень “Стоп булігн”

Протягом 23-27 вересня в межах Всеукраїнського тижня “Стоп булігн” психологом гімназії було проведено заняття із 7а на тему “Повага до себе та інших людей” та разом із класним керівником 3б годину спілкування “Зупинимо булігн разом”, де спробували створити коло довіри та поділилися своїми емоціями з однокласниками.

Що таке булінг?

Попереджувальні знаки суїциду

Ти як?

Психолого-педагогічний семінар на тему: “Майндфулнес – техніки підтримки психологічного здоров’я педагогів”.

25 квітня відбувся психолого-педагогічний семінар на тему: “Майндфулнес – техніки підтримки психологічного здоров’я педагогів”.
Психолог гімназії Марина Водоп’ян розповіла про майнфулднес як про практики усвідомлення своїх думок, емоцій “тут і зараз”. Разом із педагогами обговорили актуальність теми та можливість вровадження її на уроках. За допомогою проективної методики “Трансформація” педагоги намагалися віднайти внутрішні ресурси, а вправи “Шоколад” та “Чашка чаю” допомогли учасникам усвідомити свою унікальність та самоцінність.
Захід проходив у доброзичливій атмосфері затишку та співпраці.

Тиждень психології

Протягом тижня з 15 по 19 квітня 2023-2024 начального року практичним психологом гімназії Мариною Водоп’ян був проведений Тиждень Психології.
Заходи, які проводились охоплювали різні вікові групи: початкову школу, середню, батьків та педагогів, різні види діяльності: години психолога, розвивальні заняття та вправи, діагностику, самодіагностику, терапевтичні техніки та психологічні рекомендації.
Форма проведення була змішаною: онлайн – заняття із 6б, 8а, 9а, 9б класами, очно – із 2б класом та дітьми з ООП.
Тиждень психології пройшов у атмосфері співпраці, відкритості та підтримки.