Category Archives: Бібліотека

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе, – писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини – залежить від нас, дорослих.

В Україні популярною серед тих, хто вмів читати, була «Читанка для малих дітей…» М. Шашкевича (1850). Суто дитяча література народилася аж через сто років – у дев’ятнадцятому столітті з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і Сплячу Красуню. Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути й збагатити цей вид художньої літератури. А ще саме в день його народження – 2 квітня – в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

Мабуть, найкращий спосіб відсвяткувати Міжнародний день дитячої книги – це придбати дитині нову цікаву історію чи записати дитину в шкільну бібліотеку, де таких історій безліч!

https://youtu.be/Cow3_F4a4wk: 2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Онлайн-виставка літератури з правового виховання у шкільній бібліотеці Первомайської гімназія № 2

Шановні друзі!
Перед вами підручник з нового для вас предмета – основ правознавства. Запрошуємо до подорожі у світ права! Більшість звичних форм нашої повсякденної поведінки передбачені й регламентовані правом, хоча ми і не сприймаємо їх як такі.
Право виникло ще в давнину, упродовж тривалого часу
впливало на розвиток людства й нині відіграє важливу роль у житті держави, суспільства й кожної людини.
Знання, дотримання й застосування правових норм робить наше життя ефективним, безпечним, комфортним,
а отже, щасливішим.
Протягом року ви поглиблюватимете знання про
причини виникнення держави, її типи та форми, сучасну українську державу та її органи, про правові норми, галузі права та законодавство. Цей підручник та цікаві уроки
з основ правознавства допоможуть вам сформувати
уявлення про право як засіб упорядкування суспільних відносин і вміння використовувати його у своєму житті.
Ви зможете опанувати нові знання й розвинути багато корисних умінь і навичок, які знадобляться вам не тільки після закінчення школи, а вже сьогодні.
Сподіваємося, що цей предмет стане одним із камінчиків, який, за мудрим висловом індійського філософа, зможе змінити течію річки вашого життя.
Бажаємо успіхів у навчанні!

Онлайн-виставка літератури з правового виховання у шкільній бібліотеці Первомайської гімназія № 2

 

Місячник бібліотеки.

З 1 по 31 жовтня в нашій гімназії проходить місячник шкільної бібліотеки, під гаслом: “Забуваю мову вражу-українську книгу раджу!”

Метою є поглиблення пізнавального інтересу учнів до української літератури, виховання та шанобливе ставлення до книги, пробудження почуття любові та патріотизму до Батьківщини.

План роботи:

PSX_20221005_103000

Міжнародний день дарування книг

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Учні  школи зробили бібліотеці дуже цінний та корисний подарунок -58 книжок на загадьну суму 4450грн.

изображение_viber_2021-02-12_09-13-27 изображение_viber_2021-02-12_09-13-28

Виховуємо любов до книги!

     Цікава книга – перший крок заохочення дитини до читання. Розуміючи це, школа піклується над оновненням свого бібліотечного фонду. Під керівництвом шкільного бібліотекаря Мироненко Т.М. була організована акція “Нову книгу до бібліотеки”. Школярі оцінили цікаве поповненям і з задоволенням читають нові видання.

3311

Конкурс мовознавців

11 листопада у 5 б класі відбувся конкурс мовознавців під гаслом “Рідну мову треба знать і любить і поважать”, який провела завідувачка бібліотекою Мироненко Т.М. Учні були ознайомлені з історією виникнення Дня Української писемності і мови, ознайомились з цікавими історичними фактами про мову, культуру мовлення.  Впродовж проведення заходу розвивалися пізнавальні інтереси, виховувалось позитивне ставлення до рідної мови.

1 3 42

День дарування книг

14 лютого відзначають день дарування книг. За ініціативою шкільного самоврядування та під керівництвом бібліотекаря школи Мироненко Т.М. була проведена акція ” Подаруй книгу школі”, завдяки чому було  зібрано кошти у розмірі 4 тисячі 267 гривень . На цю суму було замовлено 61 книгу у подарунок  шкільній  бібліотеці. Учні школи мають змогу ознайомитись з новиками сучасної дитячої літератури.

зображення_viber_2020-02-17_14-08-59 зображення_viber_2020-02-17_14-09-00 зображення_viber_2020-02-17_14-09-02 зображення_viber_2020-02-17_16-03-16

Конкурс “Шкільна бібліотека – 2020”

https://drive.google.com/file/d/14BFi2DAWC1a5hDBJypy7Qguechsnnvcq/view?usp=sharing