Monthly Archives: Січень 2024

29 січня – вшанування пам’яті Героїв під Крутами

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам’ять Героїв бою під Крутами.

Тоді, у 1918-ому році, молоді, але незламні українські воїни ціною власних життів стримали переважаючі сили супротивника, захищаючи рідну країну – і виграли час для визнання незалежності України.

Минуло більше століття – і знов наші незламні воїни боронять Україну від переважаючих сил орди, виборюючи її Незалежність і Свободу.

Вшановуємо пам’ять полеглих Героїв. Дякуємо нашим захисникам!
Слава Україні! Героям Слава!

Сьогодні до цього дня проводилися такі заходи: історичний дайджест “Бій під Крутами, символ самопожертви в боротьбі на незалежність”, година спілкування «Пам’ятай про Крути!», інформаційна хвилинка “Крути! Вони боролися, щоб ми перемогли”, створення відеоряду з додавання аудіофайлу, дівчатка з 8-А класу під керівництвом Кудревич О.П. створили відео до дня вшанування, переглядали відеофільм “Бій під Крутами”, усний журнал “Пам’ятаємо героїв Крут!”, класна година: ” Пам’ятай про Крути”.

«Голокост – вічний урок людству»

27 січня у всьому світі згадують жертв найжорстокішого масового геноциду усіх часів і засвідчують прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами насилля.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня, оскільки саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Загалом під час Другої світової війни в концтаборах і на окупованих територіях загинуло 6 млн євреїв, з яких близько 1,5 млн – діти.

В Україні під час Другої світової війни було знищено понад 60 % євреїв. Приблизно 900 тисячам, переважно з центральної та східної частин України, вдалося вчасно евакуюватися. Натомість єврейські громади Галичини, Поділля та Волині були знищені майже повністю…

У резолюції ООН зазначено, що: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, і буде завжди слугувати усім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередження…».

Сьогодні усі ми протистоїмо всесвітньому злу, боронячи право на свободу та європейські цінності. росія несе загрозу не лише для України, а й для всього світу. Тому є ще одна нагода переосмислити поняття «колективної безпеки в сучасному глобалізованому світі», бо якщо будь-де починаються агресія і терор, то загроза існує для всього людства.

Бережемо пам’ять про події 1945 року для поширення правди про геноциди. Пам’ятаймо та згадуймо мільйони жертв Голокосту.

Бібліотечна година

Бібліотечна година для учнів 2-А класу пройшла на веселій пізнавальній ноті. Мета уроку розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї. Розвивати уміння самостійно читати дитячу періодику. Практично ознайомити з поняттями „число журналу”, „рік видання”, „примірник”, „комплект”. Розвивати навички читання, комунікативні здібності. Виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: виставка дитячих журналів „Барвінок”, „Пізнайко”, „Веселі картинки”, „Малятко”, „Яблунька”, „Дивосвіт”; „Казковий вечір” та ін.
Девіз уроку „Хто багато читає, той багато знає”.

День Соборності України

Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України. Цей день є святом для всіх громадян, символізуючи їхнє прагнення до єдності, свободи та неподільності державних територій. «Ми — єдина держава, і ніякий ворог не зможе зруйнувати її» під таким гаслом відбувся тематичний день у гімназії.
Учні початкової школи створили галерею малюнків «Україна єдина»(3б клас), готували сердечка Єднання(2бклас), переглядали презентації, розмалювали ланцюжок єдності. (2а), проводили вікторину (4а), годину спілкування « Сила нації- в її єдності»(1б,3а, 4б).
До історичного марафону «Наша єдність, наша зброя» долучилися учні 7,9 класів. Учні 7б класу створювали інформаційний аркуш «Україна -єдина соборна держава», де юні патріоти змогли написали листи побажання нашій Україні. Година спілкування «Злиття в єдине ціле. День соборності України як символ єдності та взаєморозуміння всіх народів нашої країни» об’єднав для розмови учнів 6б класу. Не були осторонь і вчителі- предметники. Так на уроці з інформатики «Мультимедіа: Створення листівок і плакатів у сервісі Canva» учениці 8а класу презентували свої творчі роботи. Усі бажаючі учні могли перевірити свої знання у рамках інформаційних хвилини, усних вправ та вікторин під час уроків математики, географії, біології.
Пам’ятаємо, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Акція «Почни день з обіймів»

У всьому світі відзначається як один із самих незвичних свят – День обіймів – день, коли в дружніх обіймах можна стиснути навіть незнайому людину.

До Міжнародного дня обіймів у Первомайській гімназії № 2 відбулася акція «Почни день з обіймів».
Школярі із задоволенням провели акцію поділились своїм фотографіями, на яких з теплом обіймаються із своїми друзями, батьками, братиками та сестричками, однокласниками та вчителями.

Запрошуємо і Вас до перегляду нашої фотовиставки https://padlet.com/as0985312/padlet-b80yg04vaco7ka5j

STOP БУЛІНГ

Видатки на утримання закладів освіти за грудень 2023 р.

 Видатки на утримання закладів освіти за грудень 2023 р.                  
                        
 2111Заробітна плата  державна субвенція2111  Заробітна плата2120 Нарахування на оплату праці  державна субвенція2120 Нарахування на оплату праці2210 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар2220 Медикаменти та перев’язувальні матеріали (хлорні таблетки2230 Продукти харчування2240   Оплата послуг (крім комунальних)(оплата послуг зв’язку, інтернет, дез.обробка, демонтаж,повірка,монтаж теплолічильників,поточні ремонти)2250   Видатки на відрядження2271   Оплата теплопостачання2272  Оплата водопостачання  та водовідведення2273  Оплата електроенергії2274    Оплата природного газу2275  Оплата інших енергоносіїв(вугілля,вивіз сміття,вивіз рідких нечистот)2282 (надання освітніх послуг)2730 Інші виплати населенню (обов’язкове особисте страхування дітей)2800     Інші поточні видатки(податки,пеня)бюджет3110 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування3122 Капітальне  будівництво інших об’єктів3132  Капітальний ремонт3142   Реконструкція та реставрація бюджет +спец. 
Гімназія  № 2  ( ЗОШ-12)       778 262,40  209487,45  159222,37  46245,09             51 321,66          26 432,00            5 336,35            56 895,15      203 782,34             13,00       1 536 997,81           1 536 997,81   

Підтримки ментального здоров’я за програмою “Ти як?”

Підтримки ментального здоров’я за програмою “Ти як?”
У складний момент, особливо якщо нас немає поруч, дитину може підтримати Символ сили. Це може бути будь-яка річ: сувенір, мушля, фотографія чи іграшка. Створіть такий символ разом — нехай вона звертається до нього, коли нервує, коли потрібно заспокоїтися та зосередитися 😌

Домовтеся з дитиною, що відтепер це її Символ сили, і що він завжди поруч, аби додавати впевненості в собі.

Як звернутися до Символа сили? Доволі просто: взяти до рук, роздивитися, стиснути, відчути вагу предмета, пригадати, що з ним пов’язує, сфокусуватися на своїх думках та почуттях. Проста техніка поверне відчуття спокою та контролю.

Попередьте дитину: навіть якщо Символ сили загубиться, його сила — всередині дитини ❤️‍🩹

У партнерстві з UNICEF Ukraine https://fb.watch/pLgeUV9U9Q/

Засідання команди супроводу дітей з ООП

16.01.2024 року в гімназії № 2 відбулося онлайн засідання команди супроводу дітей з ООП. На ньому асистенти вчителів інклюзивних класів проаналізували досягнення учнів за 1 семестр за сферами розвитку, а вчителі предметники провели моніторинг навчальних досягнень, відповідно до поставлених цілей. Вся команда переглянула ІПР дітей та внесла відповідні корективи. На засіданні були присутні і батьки дітей. Вони разом з педагогами були активними учасниками команди супроводу, коментували досягнення своїх дітей та надавали рекомендації для ефективної роботи з їхніми дітьми.

Зимова зустріч у мовному клубі «Українською правильно так»

Звичаї –це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Мова, традиції –це ті найміцніші елементи, що об’єднують людей в один народ, в одну націю.
Саме тому 12 січня 2024 року шанувальників рідного слова було запрошено на зимову сесію мовного клубу «Українською правильно так». У теплому колі однодумців підіймалися питання походження зимових місяців, хронологія різдвяних свят, їх правопис, звичаї та традиції святвечорового столу, етимологія назв членів української родини, українські прислів’я та вправа «Лексична помилка».
Рід наш прекрасний духовністю. З найдавніших часів наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Українці вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона. Всі творчі сили людини спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду. Отож не забудьмо свого прямого обов’язку і продовжимо справу наших предків.

зображення_viber_2024-01-12_12-42-20-466зображення_viber_2024-01-12_12-42-21-557