Category Archives: Бібліотека гімназії

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе, – писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини – залежить від нас, дорослих.

В Україні популярною серед тих, хто вмів читати, була «Читанка для малих дітей…» М. Шашкевича (1850). Суто дитяча література народилася аж через сто років – у дев’ятнадцятому столітті з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і Сплячу Красуню. Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути й збагатити цей вид художньої літератури. А ще саме в день його народження – 2 квітня – в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

Мабуть, найкращий спосіб відсвяткувати Міжнародний день дитячої книги – це придбати дитині нову цікаву історію чи записати дитину в шкільну бібліотеку, де таких історій безліч!

https://youtu.be/Cow3_F4a4wk: 2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Бібліотечний креатив-урок «Не забуде Україна Шевченкове слово»

З нагоди відзначення 210 дня народження великого українського поета, Для учнів було проведено бібліотечний креатив-урок «Не забуде Україна Шевченкове слово». Головною метою уроку якого було показати значимість постаті Кобзаря для людства, поглибити знання з краєзнавства, розвивати творчі здібності учнів, показати актуальність його творів та зв´язок Т. Шевченка із сьогоденням, виховувати повагу і шану до велета України – Т. Г. Шевченка.

Діти розгадували анограми розгадували різноманітні завдання та склади прислівʼя з поданих слів.

Тарас Шевченко… Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття. Нас просто не існує без нього: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.

Бібліотечна година

Бібліотечна година для учнів 2-А класу пройшла на веселій пізнавальній ноті. Мета уроку розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї. Розвивати уміння самостійно читати дитячу періодику. Практично ознайомити з поняттями „число журналу”, „рік видання”, „примірник”, „комплект”. Розвивати навички читання, комунікативні здібності. Виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: виставка дитячих журналів „Барвінок”, „Пізнайко”, „Веселі картинки”, „Малятко”, „Яблунька”, „Дивосвіт”; „Казковий вечір” та ін.
Девіз уроку „Хто багато читає, той багато знає”.

Вибір підручників

Screenshot_1 – копія

Онлайн-виставка літератури з правового виховання у шкільній бібліотеці Первомайської гімназія № 2

Шановні друзі!
Перед вами підручник з нового для вас предмета – основ правознавства. Запрошуємо до подорожі у світ права! Більшість звичних форм нашої повсякденної поведінки передбачені й регламентовані правом, хоча ми і не сприймаємо їх як такі.
Право виникло ще в давнину, упродовж тривалого часу
впливало на розвиток людства й нині відіграє важливу роль у житті держави, суспільства й кожної людини.
Знання, дотримання й застосування правових норм робить наше життя ефективним, безпечним, комфортним,
а отже, щасливішим.
Протягом року ви поглиблюватимете знання про
причини виникнення держави, її типи та форми, сучасну українську державу та її органи, про правові норми, галузі права та законодавство. Цей підручник та цікаві уроки
з основ правознавства допоможуть вам сформувати
уявлення про право як засіб упорядкування суспільних відносин і вміння використовувати його у своєму житті.
Ви зможете опанувати нові знання й розвинути багато корисних умінь і навичок, які знадобляться вам не тільки після закінчення школи, а вже сьогодні.
Сподіваємося, що цей предмет стане одним із камінчиків, який, за мудрим висловом індійського філософа, зможе змінити течію річки вашого життя.
Бажаємо успіхів у навчанні!

Онлайн-виставка літератури з правового виховання у шкільній бібліотеці Первомайської гімназія № 2

 

До дня бібліотеки 2023

Бібліотеки – це не лише місце, де зберігають та читають книги. Це місце, натхненне творчістю та людськими долями. Але як багато ми не знаємо про ці чарівні місця?

Сучасні бібліотеки шукають нові креативні форми роботи, але і старі перевірені форми залишаються. Тож запрошуємо на  інтерактивну вікторину «Що ми знаємо про бібліотеку».

До дня бібліотеки

До дня бібліотеки 2023.Первомайська гімназія №2.

День бібліотеки 2023.Первомайська гімназія № 2