Category Archives: Виховна робота

Наші переможці

Щирі вітання нашим учням,які посіли переможні місця у міському етапі конкурсу “Знай і люби свій рідний край!”

І місце в номінації “Художнє плетіння гачком і спицями ” зайняли учениця 8-А класу Калужинська Валерія та учень 7-б класу Калужинський Даніїл, керівник Лящевська О.В. Їх робота пройшла до обласного етапу конкурсу.

І місце в номінації “Інші техніки” зайняв учень 3-Б класу Водоп’ян Максим, керівник Кравецька Д.О.;

ІІ місце в номінації “Вироби з бісеру” зайняла учениця 8-А класу Зубріцька Ірина, керівник Лящевська О.В.;

ІІІ місце в номінації “Флористика та вироби з природного матеріалу ” зайняла учениця 2-Б класу Тертова Мілана, керівник Арляпова Л.М.

Вітаємо переможців та дякуємо всім учням гімназії, які прийняли участь у конкурсі. Ми пишаємось Вами. Так тримати!

Тиждень художньо- естетичного циклу під гаслом “Творимо прекрасне разом “

З метою художньо-естетичного виховання, формування в учнів поваги до національної культурної спадщини, традицій українського народу та розвитку емоційно-почуттєвої сфери з 17.03 по 21.03. 2025 року в гімназії № 2 проходив тиждень художньо- естетичного циклу під гаслом “Творимо прекрасне разом “. Протягом тижня були створені сприятливі умови для продукування креативних ідей та реалізації власних творчих потреб у практичній діяльності .

Відкриття тижня розпочалося з підсумків І туру Всеукраїнського конкурсу”Знай і люби свій рідний край “. Кращі роботи учнів 1-9 класів будуть представлені на ІІ міському турі.

Протягом тижня були проведені різноманітні заходи та нестандартні уроки, вікторини , майстер –класи, які надали можливість поринути у світ прекрасного, поділитися своїми емоціями , уявленнями про мистецтво і технології та продемонструвати свої таланти.

В межах тижня діти 5А та 5Б класів разом з Оксаною Лящевською здійснили віртуальну подорож до музею декоративно -ужиткового мистецтва. 5-ти класники познайомилися з з Полтавською майстринею -Наталкою Свиридюк, яка розповіла про традиції створення та функції ляльки –мотанки та завершили свою роботу над проєктом “Мотанка -прадавня традиція української ляльки “, презентувавши свій сакральний виріб під час ZOOM-конференції .

Учениці 9А класу відвідали артмайстерню “Краватка -аксесуар до одягу”, де відчули себе в ролі дизайнера і створили етнічний виріб -вишиту краватку, яка гарно пасує до вишитої сорочки.

Відчути подих весни та помилуватися квітами учні 5 –х класів змогли під час майстер- класу із зображення первоцвітів під керівництвом вчителя мистецтва Ірини Гримач. А учні 6-х класів із захопленням приймали участь у мистецькому фотоквесті. Заглибитись у світ мистецтва учням 8-х класів допомогла інтерактивна гра «Таємниці мистецької скарбнички», під час якої визначали мистецькі терміни, обирали жанри живопису, розпізнавали картини та їх авторів. На уроках мистецтва у 9-х класах учні ознайомилися з Топ-10 сучасних українських фільмів та пропонували до перегляду свої улюблені українські стрічки. Протягом тижня учні 5-9 класів активно розгадували кросворди, ребуси та загадки, показавши гарні знання, вміння і зацікавленість

Запрошуємо до перегляду фрагментів заходу.

21 березня – Всесвітній день підтримки людей із синдромом Дауна

Учні та батьки 3 – А класу підтримали флешмоб “Відчуй себе особливим”, одягнувши різнокольорові шкарпетки! Світ різноманітний! Вчимося у нім жити!

https://www.facebook.com/reel/2061719160994884?locale=ru_RU

14 березня Міжнародний день математики

День встановлений Міжнародним математичним союзом у листопаді 2019 р. на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня «Пі» з урахуванням перших трьох знаків цієї математичної константи 3.14 за американською системою запису.

Мета свята – популяризація математичної науки у світі та привернення уваги молоді до важливості вивчення математики. У 2025 р. тема свята – «Математика, мистецтво та творчість». Математика – це не лише числові обчислення. Математика – інструмент, який дозволяє нам зрозуміти спосіб побудови Всесвіту.

Цього року учні Первомайської гімназії №2 традиційно згадували історію числа Пі, а також цікаві факти з використання його у різних сферах життя. У цей день прийнято випікати пироги, торти та інші кондитерські вироби. Американське слово “pie”, тобто «пиріг» дуже схоже за написом на число «Пі». Тож ми не стали порушувати традицію і також насолодились «математичною» їжею.

Шевченкіана -2025.День п’ятий. ” Я напишу про Шевченка”

Скільки років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонах людських сердець знову й знову збуджуватимуть його твори.

👉 В Україні існує 25 варіацій назв міст, селищ та сіл, присвячених Шевченкові: Тарасівка, Шевченкове, Тарасівці, Тарасо-Григорівка, Кобзар тощо. В цілому ім’я митця мають 352 населених пункти.

👉 1384 – стільки пам’ятників Кобзарю встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї.

Учні 6А та 6Б класу знайомилися з біографією поета, ділилися власними знаннями, малювали малюнки та декламували вірші. Мандрували сторінками історії, вивчали Тарасові шляхи.

Шевченківський тиждень в початковій школі

«І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьть пом’янути
Незлим тихим словом…»
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно, на початку березня, в Первомайській гімназії № 2 пройшов Шевченківський тиждень, присвячений 211-й річниці від дня народження великого поета. Класні керівники 1-4 класів протягом тижня провели з дітьми цікаві та захоплюючі літературні години, квести ,онлайн-екскурсії, конкурс декламаторів, конкурси малюнків, писали диктанти, інформаційні хвилинки та вікторини. Такі заходи є дуже важливими для виховання молодого покоління, адже вони допомагають дітям усвідомити значення творчості Шевченка для українського народу.

Шевченкіана-2025. День четвертий. “Художник пензлем і словом”

Його називають українським Рембрандтом, а в творчій манері вбачають схожість з особливостями живописного стилю Гогена, Делакруа, Ван Гога, за рівнем своїх спроб у скульптурі він не поступався Родену. Поет цілої нації вродовж декількох віків і видатна фігура в історико-культурному процесі України, приклад для наслідування для багатьох поколінь. Живописець, майстер офорту і графіки, прозаїк і поет, ілюстратор, талановитий представник епістолярного жанру, на додачу до всього був людиною широких поглядів, філософом і просвітянином.

👉 Він написав 237 віршованих, 11 прозових та 2 драматичних твори. Також всього до сьогодення дійшли 835 картин та малюнків Тараса Шевченка в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві. Також до нас дійшло 11 автопортретів Шевченка. Крім того, відомо про 278 втрачених або не знайдених робіт.

Учні 5б та 7б класів пізнавали глибини художньої майстерності Шевченка- художника. 5б клас на інтелектуально- пізнавальній грі “Шевченків квіз” демонстрували свої знання про біографію митця, дізнаватись про діяльність Тараса Григоровича у Кирило- Мефодіїіському братстві. 7б клас укладав біографію Кобзаря від його імені.

Шевченкіана-2025.День третій.”Шевченківські читання”.

Написати книжку, яку б українці клали на столах поряд з “Біблією” – це вже бути обраним на землі.Він не творив нової української літературної мови, як Котляревський, не досліджував козацьких літописів та не створював українського правопису, як Куліш, за життя видав лише три редакції однієї збірки, проте його і досі називають Пророком. Чому саме Шевченко став центральною постаттю української літератури?

Поет став справжнім уособленням України, відображаючи її душу та сутність через правду та щирість. Енергія, що пронизує його рядки, завжди слугувала джерелом натхнення, кувала свободу та сприяла духовному відродженню українців у різні історичні періоди. Глибока любов поета до свого народу, до батьківщини, а також його лірична, мелодійна і звучна мова викликали захоплення і глибокий резонанс у серцях тих, хто поринав у читання його творів.

До Шевченківського тижня учні 7А класу, гімназії №2, здійснили віртуальну подорож у музей Т.Шевченка. Учні 6Б класу брали участь у “Літературній вітальні”, (представлення власних презентацій до біографії поета). “Калейдоскоп малюнків” за творами Т.Г.Шевченка, який створили учні 5А та 6А і 6Б класів. Також пройшла літературна вікторина “Ім’я Шевченка стукає в серцях” та “Шевченківські читання”, в якіх брали участь учениці 8А класу.

Шевченкіана – 2025 День другий” Свою Україну любіть…”

Поціновувачам Тарасового слова представлено правопис похідних слів від слова “Шевченко”, ознайомлено із лавреатами цьогорічної премії імені Тараса Шевченка, а це поет Юрій Іздрик,режисер Олесь Санін, кінооператор Сергій Михальчук та композиторка Алла Загайкевич,художниця і скульпторка Жанна Кадирова,художній керівник Львівської Національної опери Василь Вовкун, Народна артистка України Богдана Півненко,команда проекту «Петриківський розпис на захисті ідентичності», композитор Олександр Шимко, який отримав премію за свою сакральну містерію «Вирій».

Шевченкіана -2025

211 Шевченкова весна прийшла в Україну, 11 весна боротьби й незламності. Літератори нашої гімназії розпочали Шевченківські дні й цьогоріч вони нестимуть назву «Шевченкіана -2025», бо мають на меті не лише розширити горизонти шевченкознавства наших гімназистів, а й возвеличення сили пророцтва й запалу слова Кобзаря, розвінчання міфів про Тараса Григоровича, спонукання до творчості за думкою Шевченка.
До річниці з дня народження усім поціновувачам славетного поета було запропоновано факти з біографії Кобзаря, які спростовують думку про сумного селюка, що нав’язувався російськими наративами. Перед нами постає молодий чоловік, який любив гарно співати й влучно жартувати, модно одягався й часто закохувався.

День перший «Все починається в житті з малого»

У день смерті Тараса Григоровича гімназисти дізнавалися нові факти про Шевченка за допомогою QR-кодів та інформаційних журналів. Протягом дня навчальний матеріал базувався саме на біографії поета: так 7б клас писав портретний нарис молодого Шевченка, 8б клас створював віртуальне інтерв’ю з Кобзарем, 9б клас узагальнював вивчене про розділові знаки у складному безсполучниковому реченні за біографічними довідками сучасників Тараса Григоровича, 7а клас писав біографію Шевченка від імені автора.8б клас узяв участь у міському флешмобі “Світлина з “Кобзарем”.
Для зручності колег створено падлет-дошку з матеріалами про Шевченка, куди можна додати свої доробки. Далі буде…