Category Archives: Виховна робота

Досягнення наших учнів

Вітаємо Покрищенка Олександра,учня 3-Б класу нашої гімназії з перемогою.На чемпіонаті в Румунії він був єдиним в своєму віці представник з України в категорії 8-9 років. Там приймали участь 6 країн. І зайняв друге місце.

По результатам кубка Світу 2024 ( Польща « Катовіце») Олекса став бронзовим призером в категорії діти 8-9 років до 30 кг. В нього було 4 поєдинки з яких 3 дострокові , 4 поєдинок програв по зауваженню . Увійшов в першу четвірку серед 30 учасників в даній категорії в яку ввійшли поляки, німці, румуни,італійці, болгари, турки.

Тиждень медіа та інформаційної грамотності

24–31 жовтня 2024 року у світі відзначається Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності (Global MIL Week), що започаткований у 2012 році. Захід проводиться щороку Організацією Об’єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) спільно з Альянсом із питань медіа та інформаційної грамотності, Мережею університетів із медіа та інформаційної грамотності ЮНЕСКО й міжкультурного діалогу (UNESCO-UNAOC; MILID), іншими партнерами. Учні 7 та 8 класів , також, долучилися до участі в заходах, що сприяють медіа та інформаційної грамотності підлітків. Учні 6-Б класу взяли участь у вікторині “Факти чи фейк”.

#ТижденьМІГ_Миколаївщина та #GlobalMILWeek.

Тиждень української писемності та мови

21 по 25 жовтня у нашій гімназії проходив Тиждень української писемності та мови, яке відзначають 27 жовтня.

Девіз нашого Тижня:

Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.

Солодке слово перемога, нелегко всім дається.

Хто мову шанує свою, той сам переможе в бою.

Саме таке гасло супроводжувало учасників освітнього процесу під час заходів, які провели вчителі української мови та літератури Драганова О.Д. та Герасимчук Н.Ю.

Розпочали Тиждень годиною спілкування «Скарбниця мови – доля України, глибинна таємниця правіків», де діти ознайомилися з історією свята писемності та мови. Продовжили естафету урок-подорож «Сторінками історії за Нестором Літописцем», де продовжили знайомство з прабатьком писемності Нестором Літописцем. Учні 8А, 9А та 9Б класів пробували себе в ролі літописця, перенісшись на один день у ХII століття і ставши ченцем Києво-Печерської лаври, намагались оформити сторінку власного літопису. Учні 8Б класу стали учасниками уроку-практикуму «Мафія у місті Моволенд», де разом із шерифом Остапенком та його помічником Джонсонюком викривали злочини у Орфографічному районі, клубі «МоваВсе», очищали Фразеологічну площу, захищали банк «Паронім».

Пройшли змагання між учнями 5А та 5Б класів у формі бінарного уроку – мовленнєвого квесту «Збережемо наш скарб – рідну мову», де учні з цікавістю долали вершини перешкод і впевнено крокували вперед до перемоги.

Учнів гімназії було запрошено на акцію «30 хвилин із Новим правописом».

Також провела бібліотечний урок у 7А класі «Українська – мова Перемоги» Гирдя Р.В.

У формі змагань відбулися інтелект-ігри у7А та 7Б класах «Солов’їне шоу» та «Кращий знавець мови», яка у формі гри «Фортуна» допомогла пригадати основні відомості лексики, орфографії, орфоепії, синтаксису.

Гімназисти6А та 6Б класів з цікавістю переглядали відеожурнали «Цікавинки про рідну мову». Учасники свята 8А класу боролися за кращого поета-початківця – конкурс дебютних поетичних творів.

Визначали кращих претендентів у конкурсі знавців мови імені Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

І завершальним етапом Тижня став Всеукраїнський радіодиктант національної єдності , що охопив усі класи нашої гімназії разом з педагогами та батьками.

Учитель Герасимчук Н.Ю. стала активною учасницею круглого столу «Розвінчуємо мовно-історичні міфи» в артхабі «Вінграновський».

Швидко промайнув час. По-особливому свято дня народження нашої мови сприймається й нині. Саме зараз відчуваємо потребу довести усьому світові, що ми – українці, ми – незламна нація. У нас прекрасна українська мова! Бережімо і шануймо її!

Година спілкування до Дня профілактики торгівлі людьми

До Дня профілактики торгівлі людьми психологом гімназії Мариною Вадимівною було проведено годину спілкування зі здобувачами освіти 7а та 3б класів.
На заняттях діти розглядали небезпечні ситуації та способи виходу з них, вчилися недовіряти заманливим пропозиціям дорослих людей, розвивали навички подання жестом сигналу про допомогу (міжнародний жест про допомогу).

Фестиваль “Бабусині рецепти”

З 14 по 18 жовтня в нашій гімназії проходив фестиваль “Бабусині рецепти”. Протягом тижня наші діти знайомились з забутими , але цікавими бабусиними рецептами українських страв. Розпитували секрети приготування пирогів, печива, вареників, булочок, дерунів. Під час проходження фестивалю були проведені ZOOM -конференції в 5-9 класах: “Мистецтво випікання млинців та види начинки”- 6-А та 6-Б класах, “7 топових страв” для 9-Б класу, “Страви з гарбуза ” для 5-А та 5-Б класів. В 7-А класі вчителі Драганова О. Д та Лящевська О.В. провели інтегрований урок технології та української літератури. На уроці семикласники знайомились з обрядовими та традиційними стравами української кухні, обмінювались рецептами з бабусиної скриньки та представляли свої страви, які виготовляли з бабусями . Також на уроці діти виконали практичну роботу “Випікання пісочного пирога з начинкою “. Під час приготування діти здобували навички роботи з тістом, отримували позитивні емоції, виявляли зацікавленність. Пиріг приготовлений гуртом вийшов гарний та смачний! Наші фотороботи представлені на падлет-дошці, запрошуємо всіх до перегляду

https://padlet.com/as0985312/padlet-kxiyhlpgsjbz5f18

Тиждень початкової школи. П’ятниця

Сьогодні в нашій гімназії останній “синій кольоровий день”. Цей день тижня присвячений дню креативних та кмітливих . У 2-Б класі був урок-практикум разом з класним керівником Ларисою Миколаївною та вчителем географії Анжелою Сергіївною під назвою “Планети Сонячної системи”. Учні з великим задовенням пізнавали світ планет, їх назви, розміри, розташування і характеристики та створили власноруч модель “Планети Сонячної системи”. Також в 2-Б класі пройшов захід під назвою “Всесвітній день цукерок”. У 2-А, 3-А та 3-Б відбулося засідання творчих та кмітливих, де учні виготовляли рігоманітні вироби. 3-А брав участь у творчому майстер – класі: ліплення із солоного тіста. До майстерки було залучено вчителя СЮН Вовчик Інну Анатоліївну. Діти вправно працювали з тістом, а коли вироби висохли, зробили їх яскравими та веселими. В 2-Б та 3-Б відбулося клубу “Ми веселі та кмітливі”, а також конкурсна програма “У царстві Математики”.День виявився дуже насиченим та пізнавальним.

Загалом тиждень початкової школи пройшов кольорово, цікаво та приніч масу задоволення для учнів.

Бінарний урок-практикум “Планети Сонячної системи”

Сьогодні в 2-Б класі разом з класним керівником Ларисою Миколаївною та вчителем географії Анжелою Сергіївною був проведений бінарний урок-практикум “Планети Сонячної системи” на якому учні дізналися про планети, їх розташування, розміри та характеристики. На уроці діти досліджували рух планет відносно Сонця за допомогою моделі “Сонячна система”. Для них було дуже цікаво спостерігати за рухом планет та створити власноруч модель “Планети Сонячної системи”. Урок був насиченим, цікавим та пізнавальним, усі отримали масу задоволення та нові знання.

Інтегрований урок з технологій та української літератури

Учні 7-А класу ,разом з учителями Драгановою Оленою Дмитрівною та Лящевською Оксаною Віталіївною приймали участь у фестивалі “Бабусині рецепти “. На інтегрованому уроці з технологій та української літератури, діти знайомились з обрядовими та традиційними стравами українців, обмінювались рецептами з бабусиної скриньки . Семикласники мали змогу на уроці представити свої страви , які напередодні виготовляли вдома з бабусями та батьками . Трубочки – Бурлаченко Т, Торт “День і ніч ” та українські вареники представив Котюжинський Артем , здобні ліхтарики – Назаренко К. , піцу з різними начинками представила Галімон Богдана. Павлух Вероніка за бабусиним рецептом приготувала Сирники. приготувала з З великим задоволенням та зацікавленністю діти виконували практичну роботу . ” Пиріг з пісочного тіста з начинкою “., оздоблювали на власний смак . Під час роботи з тістом , діти отримали безліч задоволення, позитивні емоції , та досвід пиготування. Приємно та смачно було куштувати дітям страву приготовлену гуртом. Дякуємо за підтримку та допомогу батькам , бабусям та адміністрації.

Тиждень початкової школи. Четвер

Сьогодні в нашій гімназії “зелений кольоровий день”. Цей день тижня присвячений дню захисту природи. У 2-Б та 3-Б класах були проведені уроки доброти. В 4 класі вчитель фізики Олена Павлівна провела STEM-лабораторію. Учні вивчали і створювали штучну екосистему. Учні 3-А класу разом з класним керівником Аллою Олександрівною та батьками зібралися, щоб відвідати волонтерський притулок для собак та котів. Також діти започаткували проєкт “Червона книга України” : здійснили відео подорож Поліським заповідником, дізналися , які його мешканці на межі зникнення, з’ясували причини цього, отримали завдання підготувати інформацію про одну з червонокнижних тварин та презентувати її. В 2-А класі пройшло засідання клубу ” Юні дослідники”, де була проведена вікторина ” Дерево, плід ” та пізнавали дерева за їх листочком. Триває відеочелендж ” Подаруй домівку тварині”. День виявився дуже насиченим та цікавим і залишив купу позитивних емоцій та вражень.

STEM-лабораторія в 4 класі

Сьогодні в 4 класі була STEM-лабораторія. Разом з вчителем фізики Оленою Павлівною учні вивчали і створювали штучну екосистему. Діти з цікавістю та з великою захопленістю зробили свою власну екосистему та поділилися своїми результатами.