Category Archives: Методика і практика
Всеукраїнський STEM-день 21 квітня 2025
Сьогодні наша гімназія долучається до «Всеукраїнського STEM- дня», що відбувається в межах Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2025» у перший день STEM-тижня з метою популяризації STEM-освіти


Засідання творчої групи «Сучасний СТЕМ урок»
Під час весняних канікул 27 березня відбулося засідання творчої групи «Сучасний СТЕМ урок», тема якого називалася “СТЕМ-урок як ефективний інструмент інтегрованого навчання”.
Метою заняття було:
- Ознайомити вчителів із концепцією СТЕМ-освіти та її основними аспектами.
- Стем-освіта -це компетентнісна модель навчання
- Показати можливості впровадження СТЕМ-методик у навчальний процес.
- Практично продемонструвати методику організації СТЕМ-уроку.
Хід заняття:
- Теоретична частина:
- Визначення та основні аспекти СТЕМ-освіти.
- Приклади успішних інтегрованих уроків.
- Обговорення важливості розвитку критичного мислення та практичних навичок у дітей.
- Фото та відеозвіт про проведені СТЕМ заняття від «Лабораторії на 1м2» та робіт учнів-учасників обласного фестивалю «Моя Стем-ідея» вовчик Злати та Поліщука Максима
- Анонс заходів на квітень місяць: 21 квітня- проведення заходу «Всеукраїнський STEM-день» (All-Ukrainian STEM-day) та участь у Інженерному тижні
- Практична частина:
- Виконання завдання “Створи конструкцію, яка збереже цілим сире яйце під час падіння з висоти 1,5-2м”.
- Вчителі працювали в групах/одноосібно, створюючи конструкції, які мали захистити яйце при падінні.
- Тестування створених моделей та аналіз результатів.
Результати:
- Вчителі позитивно оцінили інтерактивний підхід до навчання.
- Смачко Анжела, Кравецька Діана, Мельник Олена успішно виконали завдання, зберігши яйце неушкодженим.
- Обговорено можливість впровадження подібних активностей у навчальний процес.
Висновки: Заняття викликало зацікавленість у педагогів, показало практичну цінність СТЕМ-методики та сприяло розвитку командної роботи. Вчителі висловили бажання впроваджувати подібні уроки у своїх класах.







Засідання творчої групи « Міф чи реальність»
26.03 в нашому закладі , відповідно до плану роботи було проведено засідання творчої групи « Міф чи реальність».( керівник Бурлаченко С.О.)
Чому такими важливими сьогодні стали знання історії?
Тому що саме історія стала формальною причиною війни ХХІ ст.
Глашатіі і зачинателі війни вирішили , що Русь – то споконвічна історична земля РФ, а Україна і українці ніякого відношення до Русі не мають і ніколи не мали .
Основного метою нашого засідання було розвінчати міфи .
Ми маємо цій орді показати їм на їхнє місце в історії .
І маємо їм нагадати , що початок їхньої державності в Московії , яка була утворена з дозволу ординського хана .
Ця війна ставить нас перед фактом: або ми повертаємо право на своє минуле, або в нас не буде майбутнього.




Інструктивно-методична нарада
21 березня 2025 року відбулася інструктивно-методична нарада, де були розглянуті такі важливі питання:
1.Про роботу закладу під час весняних канікул;
2. Про безпеку здобувачів освіти під час весняних канікул;
3.Контроль за сімейним навчанням.
З першого питання слухали Тетяну Пустову, директора гімназії, яка ознайомила присутніх з планом роботи закладу під час весняних канікул. Директор закладу акцентувала увагу на організацію роботи в дистанційній формі, але, в першу чергу, необхідно зосередитись на веденні шкільної документації. Робочий час кожного педагога має відповідати його тарифікації.
З другого питання слухали заступника директора Галину Тараненко, яка виокремила питання охорони праці та безпеки життєдіяльності всіх учасників освітнього процесу. Особливої уваги потребують превентивні заходи з учнями з формування практичних навичок, дій у надзвичайних ситуаціях, запобігання травматизму в побуті. Зосереджено увагу на важливості набуття учнями заннь з мінної безпеки.
З третього питання слухали заступника директора Світлану Мартиненко, яка проаналізувала стан роботи у закладі з учнями, які здобувають освіту за сімейною формою навчання. Співдоповідачами стали класні керівники та вчителі-предметники.

Інструктивно-методична нарада
11 лютого 2025 року в закладі відбулася інструктивно-методична нарада. З першого питання слухали директора гімназії Тетяну Пустову, яка довела до відома пристуніх інформацію про набрання чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми”, яким були внесені зміни до Законів України “Про охорону дитинства”, “Про освіту” та інших законів. Відповідно до інформації управління освіти директор акцентувала увагу педагогів на трактуванні терміну булінг та жорстоке поводження з дитиною. У разі виявлення приотиправних дій, які вчинені були під час освітнього процесу чи поза навчальним закладом, педагоги зобов’язані ефективно реагувати на такі випадки усним чи письмовим повідомленням, яке має бути скероване за підписом керівника закладу у письмовій формі до територіального підрозділу поліції і надсилатись невідкладно з моменту встановлення ознак насильства або жорстокого поводження з дитиною.
З другого питання слухали заступника директора Галину Тараненко, яка провела повторний інструктаж з педагогічними працівниками з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Зокрема, зупинилася на загальних правилах безпечної поведінки працюючих у закладі, як і під час їх перебування вдома. Крім того, було конкретизовано основні обов’язки вчителів щодо пожежної безпеки, уникнення негативних психофізіологічних факторів впливу на здоров’я працівника.
Галина Тараненко дала конкретні рекомендації щодо підвищення стану охорони праці та безпеки життєдіяльності під час перебування здобувачів освіти на базі ЗДО № 12 “Струмочок” за результатми відвідування закладу 10.02.2025.
На нараді було проаналізовано рівень виконання наказу по гімназії від 30.12.2024 № 131 та супровід педагогами учнів, які здбувають освіту за сімейною формою.

Інформаційно – просвітницькі заходи на тему “Ми проти жорстокості та насилля”
В рамках роботи соціально-психологічної служби гімназії №2 для здобувачів освіти 1-9 класів було проведено інформаційно – просвітницькі заходи на тему “Ми проти жорстокості та насилля”.
Соціальний педагог – на прикладі резонансної справи і вірусного відео побиття неповнолітньої дівчини в Білій Церкві, на занятті з ненасильницького спілкування змоделювала різні ситуації та роз’яснила дітям 5-х, 6-х класів, що означає термін емпатія, як проявляється девіантна поведінка, що таке честь і гідність, як працює психологія натовпу та яким чином приймати рішення, щоб наслідки майбутніх дій були позитивними, а не навпаки.
З восьмим класом було проведено роз’яснювальну роботу “Як реагувати на цькування”, був розглянутий типовий алгоритм дій постраждалих осіб та надані телефони довіри. У 9-х класах була проведена година спілкування на тему “Ефективна комунікація”, на якій розглядались питання “Що таке суспільство та як воно виражає себе через культуру поведінки”, “Як соціалізація допомагає знайти своє місце в суспільстві”.
Психологом закладу було проведено інформаційну хвилинку “Кожен має право бути самим собою” у 3б класі, та годину психолога з 4 класом на тему “Способи зниження емоційної напруги та агресивної енергії”. Зі здобувачами освіти 6-х класів Марина Вадимівна провела онлайн інтенсив “Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити”.
У 7б класі соціально – психологічною службою під час перерв очного навчання були проведені інформаційні хвилинки та бесіди на тему “Повага до себе та інших людей”, “Ми різні, але рівні”, “Як керувати своїми емоціями”, “Що таке конфлікт та способи його вирішення”.
Заходи проводились в змішаному форматі для кращого розуміння обізнаності та зацікавленості. Діти зацікавлено слухали, приймали активну участь в обговорення ситуації та пропонували свої варіанти протидії цькуванню.
Методична майстерня
Заступником директора Галиною Тараненко було організовано засідання Методичної майстерні , тема якої відносилась до вимог ведення класних журналів: 23 січня ( початкова школа ) та 24 січня (базова школа). На підставі наказу від 30.12. 2024 р. № 131 було виокремлено позитивні аспекти ведення шкільного документа та зосереджено увагу на необхідності підвищення рівня відповідальності вчителів до виконання інструкцій та вказівок ведення відповідних розділів та заповнення сторінок журналів 1-9 класів.


Засідання команди супроводу здобувачів освіти інклюзивних класів
16.01.2025 року відбулося засідання команди супроводу здобувачів освіти інклюзивних класів. Педагоги разом з батьками дітей обговорили здобутки дітей, моніторинг розвитку та спланували спільну роботу на 2 семестр із урахуванням індивідуальних особливостей та можливостей дітей.



Психолого-педагогічний консиліум щодо виявлення успішної адаптації здобувачів освіти 5 класів
Для успішної адаптації здобувачів освіти 5 класів до навчання 16.01.2025 року було проведено психолого-педагогічний консиліум, на якому психолог закладу Марина Водоп’ян продемонструвала результати діагностики здобувачів освіти та надала рекомендації для покращення адаптаційного процесу п’ятикласників. Класні керівники 5 класів та педагоги, які викладають у них доповнили обговорення власними спостереженнями та рекомендаціями. За результатами обговорення було винесене спільне рішення, що адаптація 5 класів проходить на достатньому рівні.


Засідання консультаційної групи з питання “Формувальне оцінювання, як інструмент підвищення мотивації до навчання здобувачів освіти”
8 грудня відбулося онлайн засідання консультаційної групи з питання “Формувальне оцінювання , як інструмент підвищення мотивації до навчання здобувачів освіти”, консультант Драганова А.О. Долучилися до обговорення важливого питання вчителі як початкової так і базової школи. Обговорювали основні етапи, важливі складові та дієві техніки формувального оцінювання із конкретними прикладами застосування в педагогічній діяльності. Дійшли висновку, що формувальне оцінювання – процес довготривалий, трудомісткий, проте важливий, результативний і мотивуючий.


