Category Archives: Методика і практика

Засідання творчої групи

12 червня 2024 році відбулося засідання творчої групи, яка тривалий час працювала над розробкою проєкту плану роботи закладу на 2024-2025 н.р. Членами групи були враховані пропозиції, які попередньо обговорювалися на засіданнях предметних фокус-груп. Проєкт плану було відкориговано та запропоновано для погодження педагогічною радою.

Нестандартна форма педагогічної ради

31 травня 2024 року 28 членів колективу мали можливість взяти участь у нестандартному засіданні педагогічної ради “Проблеми та виклики Нової української школи”. Нова форма проведення заходу дала можливість кожному педагогу проаналізувати власні практико-теоретичні знання з питання впровадження Концепції НУШ у 1-6-х класах, спрогнозувати перспективи для реалізації нових принципів навчання у 7-х класах. Заступник директора Галина Тараненко, сертифіковані тренери з впровадження реформи Алла Драганова та Наталія Чамлай спроектували засідання педагогічної ради у формі ділової гри, яка відбулася на лоні природи. У процесі нестандартних завдань визначено питання, які спонукають до подальшого вдосконалення та професійного розвитку. Найбільш проблемні питання було запропоновано внести до плану роботи для додаткового опрацювання та розгляду в наступному навчальному році.

Педагогічна нарада про переведення здобувачів освіти

28 травня відбулося засідання педагогічної ради, де обговорювалися важливі питання результативності освітнього процесу протягом 2023-2024 н.р. Класні керівники 1-9-х класів звітували про рух учнів протягом року, досягнення кожної дитини у навчанні, результати реалізації траєкторії успіху здобувачів освіти, співпрацю з батьками. Результатом засідання стало рішення про переведення учнів на наступний рік навчання. Відповідно до заяви матері, один першокласник буде мати можливість пройти курс навчання повторно.

Участь у загальнодержавному моніторингу

21 та 22 травня здобувачі освіти 6-Б та 8-Б класів взяли участь у загальнодержавному моніторингу якості освіти з української мови. Галина Тараненко, відповідальна за проведення тестування в закладі, Олена Кудревич, інструктор з проведення тестування, Анжела Смачко, технічний адміністратор та класні керівники Олена Кудревич та Галина Компанієць здійснили велику організаційно-роз’яснувальну роботу серед учнів та їх батьків у підготовчому етапі, проведенні пробного та основного тестування. Зауважень до процедури проведення моніторингу у спостерігачів не було.

Інструктивно-методологічна нарада

17 травня відбулася інструктивно-методологічна нарада з питання організованого завершення навчального року. Директор закладу Тетяна Пустова, заступники Галина Тараненко, Світлана Мартиненко та педагоги, які брали участь в обговоренні, акцентували увагу на важливих питаннях, які сприятимуть успішному завершенню навчального року. Першим питанням було виконання навчальних програм. Другим – робота гімназії з подолання освітніх втрат, третім – результати навчання учнів, які перебувають на сімейній формі здобуття освіти.

Участь у загальнодержавному моніторингу якості освіти

14 та 15 травня здобувачі освіти 6-Б та 8-Б класів взяли участь у загальнодержавному моніторингу якості освіти з математики. Галина Тараненко, відповідальна за проведення тестування в закладі, Олена Кудревич, інструктор з проведення тестування, Анжела Смачко, технічний адміністратор та класні керівники Олена Кудревич та Галина Компанієць здійснили велику організаційно-роз’яснувальну роботу серед учнів та їх батьків у підготовчому етапі, проведенні пробного та основного тестування. 21 та 22 травня на учнів чекає тестування з української мови. Бажаємо успіхів!

Інтегрований урок зарубіжної літератури та іноземної мови у 5 – А класі

30 квітня відбувся інтегрований урок зарубіжної літератури та іноземної мови у 5 – А класі. Тема: «Mark Twain and his “Tom Sawyer”.»
Під час уроку учні вдосконалювали навички говоріння, читання та перекладу англійською мовою. Аналізували прочитаний фрагмент тексту та характеризували головного персонажа.
Застосовано методи формувального оцінювання, лінгвістичного та літературного аналізу. Протягом уроку учні заповнювали «Картку настрою», грали в гру «Пропущені слова», складали «Асоціативне гроно» та «Сенкан». Наприкінці уроку висловили свої очікування від уроку «Мікрофон». Урок був проведений цікаво та пізнавально.

Тиждень природничих наук

З 22 по 26 квітня в гімназії проходив тиждень природничих наук. Вчителі біології, фізики, хімії та географії проводили протягом тижня план заходів. Цікавими були інтегровані уроки для учнів, тематичні дні, фотоквести, природничі олімпіади, вікторини, інтелектуальні ігри, вебквести, розв’язування компетентнісних задач, створення єко-проєктів, для учнів 9-х класів був проведений профорієнтаційний захід “Крок у професію енергетика”.

Тиждень почався з Всесвітнього дня Землі та був насиченим, цікавим та пізнавальним для учнів.

До Вашої уваги створена падлет-дошка, де зібрана вся інформація по нашому природничому тижню, приємного перегляду!

https://padlet.com/as0985312/padlet-o5jyugxfq0ehlt5a: Тиждень природничих наук

Психолого-педагогічний семінар на тему: “Майндфулнес – техніки підтримки психологічного здоров’я педагогів”.

25 квітня відбувся психолого-педагогічний семінар на тему: “Майндфулнес – техніки підтримки психологічного здоров’я педагогів”.
Психолог гімназії Марина Водоп’ян розповіла про майнфулднес як про практики усвідомлення своїх думок, емоцій “тут і зараз”. Разом із педагогами обговорили актуальність теми та можливість вровадження її на уроках. За допомогою проективної методики “Трансформація” педагоги намагалися віднайти внутрішні ресурси, а вправи “Шоколад” та “Чашка чаю” допомогли учасникам усвідомити свою унікальність та самоцінність.
Захід проходив у доброзичливій атмосфері затишку та співпраці.

Інтегрований урок географії з біологією та мовно-літературною галуззю

24 квітня у 6-А класі вчителем географії Анжели Смачко був проведений інтегрований урок на тему: Географічна оболонка. Природні зони Землі.

Учні підготували доповіді та презетнації про природні зони, цікаву та пізнавальну інформацію підібрали, працювали в групах. Кожну групу уважно слухали та під час їхнього виступу учні заповнювали таблицю. Діти активно працювали з картою природних зон, аналізували інформацію та наприкінці групи оцінювали один одного. Урок був проведений цікаво та пізнавально.