Category Archives: Методика і практика

Інтегрований урок географії з біологією та мовно-літературною галуззю

24 квітня у 6-А класі вчителем географії Анжели Смачко був проведений інтегрований урок на тему: Географічна оболонка. Природні зони Землі.

Учні підготували доповіді та презетнації про природні зони, цікаву та пізнавальну інформацію підібрали, працювали в групах. Кожну групу уважно слухали та під час їхнього виступу учні заповнювали таблицю. Діти активно працювали з картою природних зон, аналізували інформацію та наприкінці групи оцінювали один одного. Урок був проведений цікаво та пізнавально.

Інтегрований урок української мови та літератури

24 квітня відбувся інтегрований урок української мови та літератури у 7б класі. Тема: Прийменник як
службова частина мови.Прийменник як засіб зв’язку в словосполученні.А. Малишко «Стежина», «Вогник».
На матеріалах пісенної творчості Андрія Малишка учнями поглиблено знання про прийменник як службову частину мови, досліджено його особливості вживання та функціональність. Застосовано методи лінгвістичного та літературного аналізу, зіставлення та порівняння граматичних форм, прийом ” Хвилина роздуму”. Лейтмотивом уроку стала тема дороги додому як вічного вогника родинного тепла й любові до батьківщини.

Інтегрований урок з української літератури та історії.

5 квітня в 7-А класі був проведений інтегрований урок на тему: “Л.Пономаренко “Гер переможений”. Обговорювалися питання Другої світової війни. Учні готували відомості про війну. Порівнювали її з теперішніми подіями. Гра “Історики”.Показували презентації біографії Л.Пономаренко. “Цікаві факти з життя авторки”.Розв’язували ребуси, вирішували проблемні питання твору, грали в гру “Незакінчене речення”

Інтегрований урок з громадянською і історичною галузю з природничою

Інтегрований урок – це тип уроку , у якому навколо однієї теми поєднано відомості різних навчальних предметів з метою інформаційного та емоційного збагачення сприйняття, мислення , почуттів учнів.
Так, у 6-а класі ( Інтелект) при вивченні теми :» Новий світ. Війна за незалежність США» було інтегровано громадянську і історичну галузь з природничою. Пригадавши тему географічні відкриття Христофора Колумба та його послідовника Амеріго Веспуччі зверталась увага учнів на зміст терміна « Новий світ» , походження назви « Америка».
Таке поєднання тем різних предметів виявилось цікаво та корисно. Це допомогло учням побачити звʼязок навчання із життям і застосуванням знань на практиці.

Засідання фокус-групи учителів математики та інформатики

29 березня відбулося засідання фокус-групи учителів математики та інформатики на якому розглядалися питання планування та розробки інтегрованих уроків. Члени фокус-групи ретельно обговорили процес підготовки та проведення інтегрованого уроку. Педагоги обмінялися досвідом. Щоб заохотити дітей до навчання було вирішено провести інтегровані уроки. Засідання вийшло змістовним та корисним.

Засідання фокус-групи учителів суспільно-гуманітарного циклу

Засідання фокус-групи учителів суспільно-гуманітарного циклу відбулося згідно плану 28 березня 2024 року.Педагогічна спільнота обговорила ряд актуальних питань, пов’язаних з навчальним процесом та методикою викладання: 1.Організація пов торення вивченого матеріалу на уроках української мови, літератури, зарубіжної літератури та історії. 2.Інтеграція як освітній пазл сучасної освіти. 3.Використання мультимедійних презентацій на уроках суспільно-гуманітарного циклу. 4.Формування в учнів на урокахпредметів суспільно-гуманітарного циклу мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу. асідання методичного об’єднання пройшло змістовно та повчально, з вирішенням низки актуальних питань. Педагоги обмінялися досвідом, отримали нові знання та методичні рекомендації, що сприятиме покращенню якості викладання суспільно-гуманітарних дисциплін.

Засідання фокус-групи учителів природничих наук

29 березня відбулося засідання фокус-групи учителів природничих наук на якому розглядалися питання планування та розробки інтегрованих занять на квітень 2024 (на виконання наказу “Про виконання навчальних програм у І сем естрі 2023-2024 н.р.”

Керівник фокус-групи Олена Кудревич надала вчителям інформацію про інтегрований урок та його організацію в закладі. Заслухали пропозиції щодо проведення інтегрованих уроків та проведення тижня природничих наук. Було вирішено під час природничого тижня всім вчителям провести інтегровані уроки та велику увагу приділити розв’язанню компетентнісних задач. Також підготувати матеріали до порадника щодо формування природничої компетентності із застосуванням таксономії Блума.

Заняття з цивільного захисту

26,27 та 28 березня 2024 року відповдно до укладеного розкладу в закладі відбулися заняття з цивільного захисту,під час яких педагоги  змогли закріпити важливі навички , якими  варто володіти кожній людині,зважаючи на  особливий період воєнного стану. який запроваджено в Україні через агресію росії.За час повномасштабної війни вчителі набули вмінь діяти в екстремальній ситуації, поширюють інформацію серед здобувачів освіти та їх батьків,проте знання завжди потрібно оновлювати,, навіть яекщо впевнені, що до всього готові.Тому Галина Тараненко нагадала присутнім  чіткий порядок дій у разі оголошення евакуації,зупинилася на основних причинах загибелі постраждалих  в екстремальній ситуації,вказала на ключові аспекти правильної поведінки населення в особливий період.Особливої уваги потребували питання щодо дій при виявленні вибухонебезпечних предметів., психологі натовпу., безпеки при масових скупченнях. Світлана Мартиненко надала дієві рекомендації щодо поведінки під час потрапляння у зону артобстрілу.Через обговорення відеоматеріалів присутні змогли проаналізувати власний рівень обізнаності з питання правильних дій під час перебування в зоні ураження стрілецької зброї та потрапляння під завали. Окремо було акцентовано увагу на превентивних заходах з метою попередження інфекційних захворювань (грип,скарлатина).

Присутні на заняттях визнали  важливість, своєчасність, та дієвість розглянутих питань.

Онлайн-посиденьки мовного клубу “Українською правильно так!’

28.03.2024р педагогів гімназії було запрошено на онлайн- посиденьки до мовного клубу “Українською правильно так!’
У творчому колі шанувальники рідного слова обговорили найуживаніші варваризми української мови та їх відповідники, збагатили словниковий запас “веснянізмами”, пригадали забуті прислівники та їх правопис, вчились розрізняти Г і Ґ у питомій українській лексиці, вчили “чистомовки” та фразеологізми. Жива, творча атмосфера сприяла активному пошуку поповнення словникового запасу педагогів.

Нарада “Про роботу гімназії з охоплення навчанням здобувачів освіти”.

27 березня відбулася нарада з питань охоплення навчанням здобувачів освіти, контролю та супроводу сімейної форми здобуття освіти, подолання освітніх втрат та виявлення і підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Слухали директора Тетяну Пустову, соціального педагога Ольгу Волощук, які проаналізували стан охоплення навчанням та відвідування занять у закладі за дистанційною та змішаною формою навчання здобувачів освіти. Заслухали звіти всіх класних керівників. Наголошено на важливості ведення щоденного обліку відвідування та необхідності посилення співпраці з батьківською громадою щодо з’ясування причин відсутності дитини на уроках. Всі пропуски навчальних занять мають бути підтверджені довідками від лікаря або записками від батьків про причину пропусків.

Заступник директора Галина Тараненко винесла на обговорення важливе питання подолання освітніх втрат як індивідуального, так і системного характеру. Після обговорення заступником директора були надані пропозиції щодо ефективної діяльності закладу з цього важливого питання та ухвалені виважені рішення, які сприятимуть здійсненню допомоги кожному здобувачу освіти з подолання прогалин у знаннях та надання підтримки у процесі просування кожною дитиною індивудіальною освітньою траєкторією.