Category Archives: Методика і практика

Бінарний урок-практикум “Планети Сонячної системи”

Сьогодні в 2-Б класі разом з класним керівником Ларисою Миколаївною та вчителем географії Анжелою Сергіївною був проведений бінарний урок-практикум “Планети Сонячної системи” на якому учні дізналися про планети, їх розташування, розміри та характеристики. На уроці діти досліджували рух планет відносно Сонця за допомогою моделі “Сонячна система”. Для них було дуже цікаво спостерігати за рухом планет та створити власноруч модель “Планети Сонячної системи”. Урок був насиченим, цікавим та пізнавальним, усі отримали масу задоволення та нові знання.

Інтегрований урок з технології та українською літературою

Учні 7-А класу ,разом з учителями Драгановою Оленою Дмитрівною та Лящевською Оксаною Віталіївною приймали участь у фестивалі “Бабусині рецепти “. На інтегрованому уроці технології та українська література , діти знайомились з обрядовими та традиційними стравами українців, обмінювались рецептами з бабусиної скриньки . Семикласники мали змогу на уроці представити свої страви , які напередодні виготовляли вдома з бабусями та батьками . Трубочки – Бурлаченко Т, Торт “День і ніч ” та українські вареники представив Котюжинський Артем , здобні ліхтарики – Назаренко К. , піцу з різними начинками представила Галімон Богдана. Павлух Вероніка за бабусиним рецептом приготувала Сирники. приготувала з З великим задоволенням та зацікавленністю діти виконували практичну роботу . ” Пиріг з пісочного тіста з начинкою “., оздоблювали на власний смак . Під час роботи з тістом , діти отримали безліч задоволення, позитивні емоції , та досвід пиготування. Приємно та смачно було куштувати дітям страву приготовлену гуртом. Дякуємо за підтримку та допомогу батькам , бабусям та адміністрації.

Засідання фокус-групи учителів початкових класів

7 жовтня у закладі відбулося засідання фокус-групи учителів початкових класів, на якому обговорювались важливі питання організації освітнього процесу у 1-4 класах щодо розвитку творчих здібностей здобувачів освіти через планування та впровадження нестандартних форм навчальних занять, вирішення важливих питань з подолання освітніх втрат та формування у дітей навичок безпечної поведінки під час освітньогопроцесу та в побуті. Крім того, заступник директора Галина Тараненко проаналізувала ефективні зразки ведення щоденників спостережень, надала рекомендації з оформлення класних журналів. Обговоренню підлягали питання співпраці закладу з ЗДО №12 “Струмочок”, погоджено план роботи.

Методична консультація щодо оцінювання учнів 5-7 класів

27 вересня в закладі відбулася консультація щодо важливого питання оцінювання результатів навчання учнів 5-7 класів відповідно до нових рекомендацій згідно з наказом МОН від 02 серпня 2024 року № 1093 “Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання”.

Директор Тетяна Пустова наголосила, що відповідно до пункту 8 статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, та з метою організації оцінювання результатів навчання учнів 5-9 класів, необхідно опрацювати питання оцінювання на засідання фокус-груп та обрати одну з ефективних моделей відповідно  до груп загальних результатів кожної освітньої галузі. Заступник директора Галина Тараненко здійснила детальний аналіз Державного стандарту базової загальної середньої освіти (2020р.) та акцентувала увагу педагогів на новому зразку Свідоцтва досягнень, яке включає характеристику навчальної діяльності здобувачів освіти та результатів навчання.

Засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП

24.09.2024 року в гімназії №2 у змішаному форматі відбулося засідання команди супроводу дітей з ООП. На ньому асистенти вчителів разом із вчителями проаналізували рівень розвитку, поведінку та моніторинг навчальних досягнень дітей на початок 1 семестру. Вся команда переглянула ІПР дітей, поставили нові цілі та внесла відповідні корективи. На засіданні були присутні і батьки дітей. Вони разом з педагогами були активними учасниками команди супроводу, коментували досягнення своїх дітей та надавали рекомендації для ефективної роботи з ними.

Інструктивно-методична нарада

23 серпня відбулася інструктивно-методична нарада з питання організації освітнього процесу у 2024-2025 н.р., на якій обговорено важливі аспекти дотримання правил безпеки життєдіяльності та охорони праці у процесі роботи закладу у змішаному форматі. Галина Тараненко, відповідальна за охорону праці в закладі, наголосила на необхідності чіткого виконання посадових обов’язків педагогами щодо контролю за безпековою ситуацією під час перебування здобувачів освіти в ЗДО №12 “Струмочок”, дотримання періодичності у проведенні вступного, цільових та повторних інструктажів. До відома присутніх було доведено графік зустрічі учнів, які підлягають підвезенню шкільним автобусом.

Відповідна робота була здійснена для сприяння чіткому виконанню наказів від 29.08.2024 № 83 “Про охорону праці та безпеку життєдіяльності у 2024-2025 навчальному році”, від 29.08.2024 № 84 “Про забезпечення в гімназії психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану”, від 29.08.2024 №85 “Про організацію виховної роботи та створення безпечного освітнього середовища у 2024-2025 навчальному році”.

Аналізуємо та визначаємо завдання

29.08.2024 року на засіданні педагогічної ради “Про результати роботи гімназії у 2023-2024 н. р. та завдання на 2024-2025 н. р.” було проведено аналітичну роботу з визначення позитивних аспектів роботи закладу у минулому році та визначено перспективи розвитку на майбутнє. На засіданні було погоджено Освітню програму на 2024-2025 н. р., розглянуто варіанти та винесено рішення щодо оцінювання здобувачів освіти 1-4 та 5-6 класів. Достатньо уваги було приділено питанню охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, збереженню фізичного та ментального здоров’я кожного та на формах навчання учнів.

Засідання творчої групи

12 червня 2024 році відбулося засідання творчої групи, яка тривалий час працювала над розробкою проєкту плану роботи закладу на 2024-2025 н.р. Членами групи були враховані пропозиції, які попередньо обговорювалися на засіданнях предметних фокус-груп. Проєкт плану було відкориговано та запропоновано для погодження педагогічною радою.

Нестандартна форма педагогічної ради

31 травня 2024 року 28 членів колективу мали можливість взяти участь у нестандартному засіданні педагогічної ради “Проблеми та виклики Нової української школи”. Нова форма проведення заходу дала можливість кожному педагогу проаналізувати власні практико-теоретичні знання з питання впровадження Концепції НУШ у 1-6-х класах, спрогнозувати перспективи для реалізації нових принципів навчання у 7-х класах. Заступник директора Галина Тараненко, сертифіковані тренери з впровадження реформи Алла Драганова та Наталія Чамлай спроектували засідання педагогічної ради у формі ділової гри, яка відбулася на лоні природи. У процесі нестандартних завдань визначено питання, які спонукають до подальшого вдосконалення та професійного розвитку. Найбільш проблемні питання було запропоновано внести до плану роботи для додаткового опрацювання та розгляду в наступному навчальному році.

Педагогічна нарада про переведення здобувачів освіти

28 травня відбулося засідання педагогічної ради, де обговорювалися важливі питання результативності освітнього процесу протягом 2023-2024 н.р. Класні керівники 1-9-х класів звітували про рух учнів протягом року, досягнення кожної дитини у навчанні, результати реалізації траєкторії успіху здобувачів освіти, співпрацю з батьками. Результатом засідання стало рішення про переведення учнів на наступний рік навчання. Відповідно до заяви матері, один першокласник буде мати можливість пройти курс навчання повторно.