Monthly Archives: Квітень 2023

Видатки на утримання закладів освіти за квітень  2023 р.

День цивільного захисту

Відповідно до статті 41 Кодексу цивільного захисту України, пунктів 21, 22 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 р.  № 444, на виконання наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації від 20.04.2023 № 91, з метою практичного закріплення учасниками освітнього процесу теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до наказу управління освіти від 24.04.2023 №73 у гімназії №2 28.04.2023 року було організовано та проведено День цивільного захисту. Головними завданнями Дня цивільного захисту у 2023 році були:

1)удосконалення учасниками освітнього процесу теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій;

2)практичну перевірку здатності здобувачів освіти діяти за сигналами оповіщення, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

У зв’язку з тим, що заклад не має облаштованого укриття, освітній процес здійснюється у дистанційному форматі, графік проведення Дня ЦЗ було адаптовано до існуючих умов.      Для проведення Дня ЦЗ на належному рівні було здійснено відповідну підготовку:

  • видано наказ від 24.04.2023  №30  «Про підготовку і проведення Дня цивільного захисту»;
  • укладено графік проведення Дня цивільного захисту (додається);
  • проведено нараду з педагогічними працівниками протокол №    від 25.04.2023 року щодо проведення Дня цивільного захисту в закладі.

Крім того, внесено зміни до режиму роботи гімназії 28.04.2023 року для забезпечення можливості провести єдину годину спілкування «Види надзвичайних ситуацій та правила реагування на них». Слід зазначити, що всі класні керівники відповідально поставилися до підготовки заняття, залучили дітей до збору інформації, використали матеріали ДСНС України. Адміністрацією було відвідано уроки у 3а класі (класний керівник Олексюк З.І.), 7б класі ( класний керівник Кудревич О.П.),  7а класі (класний керівник Гримач І.М.). Відбулися заходи згідно з тематичним днем «Знати, запобігати, діяти». Протягом навчальних занять педагоги інтегрували матеріал уроку з практичними порадами та інструктажами щодо поводження з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами, заборони відвідування та відпочинку на природі, правил пожежної безпеки у побуті, поведінки у надзвичайних ситуаціях воєнного стану вдома або на вулиці та поведінки у соціальних мережах. Приділялася належна увага формуванню навичок поведінки з мінної безпеки.  З цією метою у 7 -х класах  Гримач І.М. організувала перегляд відеоматеріалів «Дивись куди йдеш»  та провела вікторини «Щоб уникнути біди» у 6 – х класах.  Учитель хімії Сіряк Н.А. розширила уявлення учнів 9 – х класів про Чорнобильську катастрофу та її наслідки для людства, приділила увагу профорієнтаційному питанню  з пропаганди та поширення інформації про важливість професій ДСНС. Вчителі початкових класів привернули увагу молодших учнів до вміння дбати про своє здоров’я, зазначили, як  екологія впливає  на організм людини. Було проведено практичні заняття з виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання у 4 – х  та 7 – х класах.

День цивільного захисту пройшов організовано але, на жаль переривався сигналом повітряної тривоги, яка тривала 55 хвилин.  З учнями було проведено повторний інструктаж  про порядок дій у період особливого стану та дій за сигналом цивільного захисту «Увага всім!».

зображення_viber_2023-04-28_17-17-09-498зображення_viber_2023-04-28_17-17-50-995Screenshot_10

Психологічні засади формування резильєнтності педагогічних працівників в період воєнного часу

25 квітня 2023 року практичним психологом гімназії № 2 було проведено психолого-педагогічний семінар на тему: “Психологічні засади формування резильєнтності педагогічних працівників в період воєнного стану”.
Ведуча заходу Марина Водоп’ян ознайомила учасників із теоретичними засадами поняття “резильєнтність” та розробленими українськими вченими правилами стійкості педагогів. зацікавила практичними техніками для подолання стресу та розвитку стресостійкості.
Захід відбувся у теплій, спокійній атмосфері.

нарадасемінар

Індивідуальна траєкторія успіху

20 квітня в гімназій № 2 відбулось консультування заступника директора Тараненко Г.В. з педагогами закладу щодо створення індивідуальної освітньої траєкторії учнів – особистого шляху реалізації потенціалу кожної дитини.  Зазначене питання набирає важливості,  оскільки ця ідея віднедавна прописана для українських шкіл на завконодавчому рівні. Педагоги мали можливість зосередити увагу  на практичному аспекті створення партнерських стосунків, які ґрунтуються на виборі здобувачами освіти видів, форм, темпу навчання, рівня складності завдань, методів і засобів діяльності. Робота надзвичайно важлива та потребує постійної уваги педагогів.
нарада 2

День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи

изображение_viber_2023-04-26_08-47-53-786
День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи
26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
Відео можна переглянути за посиланням :
https://www.facebook.com/100017417405796/videos/3326470494273440?idorvanity=2293700860928587

Тиджень природничих наук

изображение_viber_2023-04-21_10-08-00-539

Зустріч учнівського самоврядування

изображение_viber_2023-04-20_13-24-06-21314 квітня 2023 року учні самоврядування завітали до гімназії. 👩‍🎓👨‍🎓

З метою покращення шкільного життя, було обговорено багато питань, а саме:

🌟1. Створення контенту для сторінок Instagram та TIKTOK.
🌟2. Покращення роботи шкільного парламенту.
🌟3. Зацікавлення гімназистів в участі в різноманітних конкурсах.

Кожен міністр свого департаменту працює злагоджено та бажаює отримати нові знання.💡

Учні з радістю прийняли новину про створення сторінок в популярних мережах та вже почали працювати над контент- планом, а також зацікавлюють всіх інших.🎉

Було запроваджено зробити один день для очних зустрічей з педагогом-організатором.

Учнівське самоврядування працює активно та впевнено йдуть до поставленої мети.✅

Відзначення Всесвітнього дня довкілля в гімназії №2

изображение_viber_2023-04-20_12-59-14-539Відзначення Всесвітнього дня довкілля в гімназії №2 🌳

Враховуючи актуальність проблеми з захисту навколишнього середовища, гімназія №2 долучилася до реалізації екологічного модуля, в рамках якого в закладі було відзначено Всесвітній день довкілля.💐🌺

Гімназисти долучились з радістю до екочеленджу “Чиста планета”, котрий був оголошений в школі. 👍

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті. 😱

Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.✖️

Але учні довели своїм прикладом, що це не так!
Екочелендж посприяв всебічному розвитку школярів та свідомому ставленню до навколишнього середовища.👍

🌳 Дбайте про чисте довкілля! 🌳
🌳Бережіть природу!🌳

Переглянути повне відео можна за посиланням :

https://www.facebook.com/100017417405796/videos/995086054729591/

Тиждень зарубіжної літератури та дитячої книги

изображение_viber_2023-04-15_11-56-48-781Згідно з планом роботи гімназії та з метою розвитку знань, умінь й творчих здібностей учнів у Первомайській гімназії №2 з 10.04 по 14.04.2023 н.р. проходив тиждень зарубіжної літератури та дитячої книги.

У понеділок відбулося відкриття тижня творчим вернісажем: «Читаємо, уявляємо, малюємо» для учнів 5-6 класів, де вони презентували креативні ілюстрації до прочитаних творів із зарубіжної літератури.

11 квітня, у вівторок, відбулося засідання «Нобелівського комітету з літератури» з учнями 8-Б класу. Учасники засідання «присвоювали» премії в трьох номінаціях: «Кращому письменнику», «Найулюбленішому героєві (героїні)», «Твір, який подарував емоції». Учні проявили високу активність, орієнтувалися на високому рівні в вивченому програмовому матеріалі та спільними зусиллями ухвалили рішення даного засідання.

Наступний день тижня був не менш цікавим. Учні гімназії декламували вірші улюблених зарубіжних поетів. Захід проходив з метою творчого пошуку та мотивації на успіх. Неперевершене читання поезії показало, що учні глибоко розуміють внутрішній світ людини, можуть відчувати, переживати, змогли вжитися в поетичний текст.

Четвер теж був досить насиченим. 13 квітня був день детективних історій «Метод Шерлока Холмса». Учні 7-А класу проявили критичне та логічне мислення, на мить уявили себе детективами, розв’язуючи головоломки, кросворди, ребуси та загадки. Між учнями 5-А та 5-Б класів була організована гра «Таємничий літературний герой», де учні швидко і кмітливо відгадували літературного героя за різними ознаками.

В останній день тижня між учнями 9-А та 9-Б класів відбулося засідання дискусійного клубу «Точка зору». Темою засідання обрали: «Який літературний твір найбільше допоміг мені цього року?». Учні влучно і об’єктивно висловили свою думку щодо актуального питання. Активно обговорювали, ділились своєю власною точкою зору і одноголосно стверджували, що література допомагає їм впоратися з негараздами в такий непростий час.

Загалом тиждень зарубіжної літератури та дитячої книги був цікавим та пізнавальним. Тиждень закінчився, але знайомство з величним мистецтвом літератури продовжується!

Висловлюємо подяку учням, які брали участь та проявили себе!

1

изображение_viber_2023-04-15_11-56-46-918

изображение_viber_2023-04-15_11-56-47-167

изображение_viber_2023-04-15_11-56-47-596

изображение_viber_2023-04-15_11-56-47-680

изображение_viber_2023-04-15_11-56-47-766

изображение_viber_2023-04-15_11-56-47-946

изображение_viber_2023-04-15_11-56-48-719

изображение_viber_2023-04-15_11-56-49-009

изображение_viber_2023-04-15_11-57-22-269

изображение_viber_2023-04-15_11-57-22-643

Всесвітній день здоров’я

7.04. 2023 – Всесвітній день здоров’я.🤸‍♂️🏋‍♀️🚵

З метою формування навичок, щодо ведення здорового способу життя, у школі пройшов День здоров`я для учнів.

Гімназисти з рідістю долучились до челенджу та довели, що здоровий спосіб життя- це модно!👍

Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати.

Людина, яка не хворіє, почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем.🏊‍♂️🏋‍♀️🤸‍♂️🏄‍♂️

Повне відео можна подивитися за QR-кодом. (прикріплений нижче) або за посиланням https://drive.google.com/file/d/1qxYRbQ1tFCTVtPgQztF-7-e1dKGkrp68/view?usp=sharing

 

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-540

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-631

 

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-811

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-063

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-166

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-388

 

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-296

изображение_viber_2023-04-11_16-47-04-469

 

 

изображение_viber_2023-04-11_16-35-41-426