Category Archives: Соціально-психологічна служба

Освітній процес – під контролем!

Під час зимових канікулах психолог гімназії надала рекомендації педагогам про те, як ефективно навчатися, не витрачаючи на  весь час і життєві сили. Марина Вадимівна переконувала, що кожен має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне – навчатися контролювати свої емоції та запустити свій мозок на повну. Для цього потрібно раціонально планувати свій час і володіти прийомами, що допомагають краще засвоювати інформацію. А також слідувати таким рекомендаціям:

1. Змінювати режим мислення: щоб краще опрацювати нову інформацію, потрібно не лише зосереджуватися на ній, а й періодично розсіювати свою увагу. Таким чином ми починаємо мислити гнучкіше і це допомагає нам бути продуктивнішими і креативнішими.

2.Повноцінно спати. Саме під час сну відбувається т.зв. «прибирання» токсинів, яке допомагає підтримувати мозок у нормальному стані. Сон допомагає вибудовувати нейронні зв’язки, потрібні для процесу мислення. Саме тому перед відповідальною подією краще виспатися, ніж всю ніч готуватися.

3. Поновлювати вивчене в пам’яті.

4. Чергувати різні види робіт і завдання.

5. Виконувати все вчасно, не відкладаючи на потім.

6. Використовувати силу візуалізації.

7. Не ускладнювати все.

Дотримуючись цих рекомендацій, зазначила Марина Вадимівна,  навчання буде приносити задоволення та користь. Педагоги активно слухали та коментували почуте. Відбувався живий діалог в доброзичливій атмосфері.

марина

Психологічні особливості роботи вчителя в умовах воєнного часу

25 жовтня 2022 року практичним психологом гімназії № 2 було проведено онлайн-заняття з педагогами закладу на тему: “Місія здійсненна: психологічні особливості роботи вчителя в умовах воєнного часу”.
Марина Водоп’ян ознайомила учасників із теоретичними засадами проблеми, зацікавила практичними вправами, які можна використовувати у роботі з дітьми в якості психологічних хвилинок, спонукала до висловлення своїх думок та емоцій. Захід відбувся у теплій, дружній атмосфері.

марина маринка мари. мар... пед. ма

“Як мотивація впливає на успіх дистанційного навчання”

15 вересня практичним психологом було проведено онлайн-заняття з молодими педагогами міста на тему: “Особливості становлення молодого вчителя в умовах воєнного часу”.
Ведуча заходу Марина Водоп’ян не лише ознайомила учасників із теоретичними засадами проблеми, але й зацікавила практичними вправами, які можна використовувати у роботі з дітьми в якості психологічних хвилинок, спонукала до висловлення своїх думок, емоцій, вражень від перших кроків у професії. Захід відбувся у теплій, дружній атмосфері☀️изображение_viber_2022-09-16_16-58-56-369 изображение_viber_2022-09-16_16-59-24-055изображение_viber_2022-09-16_11-17-03-573 изображение_viber_2022-09-16_11-17-04-708

Навчання та виховання успіхом

зображення_viber_2022-04-26_17-15-48-31126 квітня 2022 року відповідно до річного плану роботи гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: “Навчання та виховання успіхом”.
Виступила практичний психолог гімназії Марина Водоп’ян, яка наголосила на важливості врахуванні індивідуальних особливостей учнів для їхнього успіху. Вказала на психологічні фактори, що визначають успіхи та невдачі у навчанні.
Педагоги розглянули методи та прийоми для створення ситуації успіху на уроці. Психолог запропонувала педагогам у своїй діяльності та під час освітнього процесу використовувати мотиваційні та заохочувальні фрази для налаштування учнів на позитивний лад, віри у власні сили та наголосила, що заохочення повинні відповідати реальним успіхам і відображати не так здібності учня, скільки прикладені ним зусилля.
У другій частині педагогічної ради кожен учасник на практиці зміг оцінити свої індивідуальні особливості та виконати запропоновані психологом впрати та техніки для нормалізації психо-емоційного стану, отримати коментар своїх дій від психолога.

В Україні працює “гаряча лінія” психологічної допомоги для постраждалих від війни

В Україні працює “гаряча лінія”, де людям, які переживають стрес через війну або вимушений переїзд, можуть надати психологічну підтримку.

За допомогою можна звернутися до Міжнародної організації з міграції за номером 0 800 211 444повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Гаряча лінія” безоплатна та анонімна.

Там працюють кваліфіковані психологи.

d140a02-----755

“Через повномасштабне вторгнення РФ до України українцям довелося повністю змінити своє життя.

Вимушена зміна місця проживання, розлука та втрата зв‘язку з рідними та близькими, постійне переживання та страх – далеко не повний список проблем, з якими зараз зіткнулися сотні тисяч українців”, – кажуть у МОЗ.

Що таке “провина вцілілого”, та як її подолати, читайте тут.

Нагадаємо, в Україні запустили мобільний додаток для психологічної підтримки військових.

Вас також може зацікавити:

Як батькам вберегти дітей від психологічної травми під час війни: поради

Тривога, відчуття сорому та провини: ознаки психологічної травми у дітей

В Україні створили онлайн-платформу для навчання та психологічної підтримки школярів

Хочете дізнатися більше здоров’я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Пам’ятка для батьків: Як покращити адаптацію дитини до іншого місця проживання під час вимушеного переселення

Screenshot_2

МОН ЗАПУСКАЄ ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ ПРО ТЕ, ЯК ЗАСПОКОЇТИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapuskaye-informacijnu-kampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni

 

ПОРАДИ ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС БОМБАРДУВАННЯ:

🔹 Намагайтеся залишатися якомога позитивнішим. Діти сприймають те, що відбувається, виходячи з вашої поведінки. Вам не потрібно завжди залишатися “сильним”; ви й так робите все, що можете. Займайтеся самодопомогою, самоспівчуттям та висловлюйте позитивні емоції.
🔹 Обіймайте своїх дітей, якщо вони хочуть, і дозволяйте їм “притиснутися” до ваших колін.
🔹 Співайте разом дитячі пісні. Це створює відчуття безпеки.
🔹 Уникайте відкритих конфліктів та конфронтації серед друзів та членів сім’ї.
🔹 Приймайте те, що відчуває ваша дитина, які б емоції вона не виявляла.
🔹 Чим більше ви отримаєте підтримки від інших, тим краще ви зможете допомогти своїм дітям.
🔹 Якщо ви вірите в Бога або якщо ви є духовною людиною, помоліться разом з вашою дитиною.
🔹 Не заохочуйте у своїх дітях почуття гніву або помсти. Це лише посилить тривожність вашої дитини.
🔹 Щодо підлітків, дотримуйтесь рівноваги між можливістю звернення до них як до дорослих (говорити правду, ділитися з ними своїми думками, покладати відповідальність), і можливістю звернутися до вас за підтримкою.

СПОСОБИ ЗНИЖЕННЯ СТРЕСУ
Дихальні вправи.
🔘 Запах квітів: Скажіть дитині, щоб вона собі уявила, що вона нюхає квітку, глибоко вдихаючи через ніс і видихаючи через рот. Також можна подумки уявити собі квітку.
Маленький зайчик: Як зайчик у саду, запропонуйте дитині зробити три швидкі вдихи через ніс і один довгий видих через рот.
🔘 М’яч для зниження стресу: Зробіть свій власний м’яч для зниження стресу, наповнивши тканину, пластикові пакети або повітряні кулі сухим просом або рисом). Стисніть м’яч, коли відчуєте стрес, щоб зняти м’язову напругу.
Вправи на позитивну уяву.
🔘 Намагайтеся разом уявити безпечний простір, який би він не був. Нехай ваша дитина скаже, що вона бачить і відчуває у цьому місці.
🔘 Нагадайте дитині про позитивний минулий досвід, сім’ю та друзів.

ЗА МОЖЛИВОСТІ:
🔸 Намагайтеся задовольнити основні потреби (їжа, воду, одяг, туалет).
🔸 Спробуйте встановити порядок дня. Щоденний розпорядок забезпечує стабільність та впевненість у тому, що хоча б щось постійне і під контролем.
🔸 Уникайте показувати дітям графічні або звукові подробиці: у реальному житті, по телевізору, по радіо або по телефону.
🔸 Намагайтеся не налаштовувати дитину на певні почуття. Деякі можуть бути дуже стриманими і тихими під час нападів, інші можуть гніватися. Визнавайте та приймайте їх почуття.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ТІЛЕСНОЇ БЕЗПЕКИ:
☑ Покажіть дитині, як потрібно вкриватися, якщо поруч відбувається вибух: ляжте на живіт, закрийте вуха і злегка відкрийте рот.
☑ Якщо бомбосховища немає, краще знаходитись біля сходів будівлі та триматися подалі від вікон.
☑ Нагадайте дитині, щоб вона не чіпала незнайомі предмети або руїни після вибуху, щоб уникнути контакту з вибухівкою.
☑ Потренуйтеся разом з дитиною: Що робити, коли відбувається активне бомбардування? Що робити після? Якщо є бомбосховища, тренуйтеся як добігти до бомбосховища. Створивши звичну реакцію у разі бомбардування, можна значно зменшити стрес і дати вашій дитині деяке відчуття контролю.
☑ Заведіть сумку на випадок, якщо потрібно терміново бігти з основними речами, які ви можете взяти з собою, коли будете рухатися в бомбосховище або підвал. Покладіть у сумку кілька невеликих іграшок, а також їжу, воду, запасний одяг, телефон, документи, тощо.

Якщо тобі тривожно…

💙💛ЯКЩО ТОБІ ТРИВОЖНО!

Страх-це нормально, але коли він зашкалює, то паралізує нас.

Паніка – це ніби тінь, дивлячись на яку наш мозок домальовує страшну, часто не реальну картину.
Паніка – паралізує, від неї зжимає в грудях, стає важко дихати, людина може навіть втрачати свідомість.

❗Якщо тобі тривожно:

✅вмий лице холодною водою.

✅дихай! Глибоко вдихай через ніс і видихай через рот. Дихай по “квадрату” – вдих на 1,2,3,4 і видих на 1,2,3,4, вдих на 1,2,3,4, і видих на 1,2,3,4, і так 5-7 раз – по квадрату.

✅говори про те, що тобі страшно, сумно, що ти відчуваєш безсилля, розкажи про свої почуття.

✅час від часу “переключайся” – займися хатніми справами, це знімає напругу, роби рутинну роботу, зараз- це нам на користь.

✅пий теплий чай, можна з цукром, якщо нема протипоказів.

✅закутайся в теплий плед, обійми себе – поклади одну руку на груди, іншу на живіт – це додає відчуття безпеки.

✅поспи, якщо важко заснути, згадай найприємніші моменти свого життя, “повернися” в своїй уяві в ці моменти і насолодися ними, а тепер поспи.

✅пам’ятай і твердо вір – перемога за нами, і за твій спокій зараз воюють тисячі наших хлопців.

🫂Все буде добре!
❤Ми переможемо!

Поради батькам під час дистанційного навчання!

1 2 3 44 45 46 47 48 49 50 51 ос