Тиждень української писемності та мови
21 по 25 жовтня у нашій гімназії проходив Тиждень української писемності та мови, яке відзначають 27 жовтня.
Девіз нашого Тижня:
Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово перемога, нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, той сам переможе в бою.
Саме таке гасло супроводжувало учасників освітнього процесу під час заходів, які провели вчителі української мови та літератури Драганова О.Д. та Герасимчук Н.Ю.
Розпочали Тиждень годиною спілкування «Скарбниця мови – доля України, глибинна таємниця правіків», де діти ознайомилися з історією свята писемності та мови. Продовжили естафету урок-подорож «Сторінками історії за Нестором Літописцем», де продовжили знайомство з прабатьком писемності Нестором Літописцем. Учні 8А, 9А та 9Б класів пробували себе в ролі літописця, перенісшись на один день у ХII століття і ставши ченцем Києво-Печерської лаври, намагались оформити сторінку власного літопису. Учні 8Б класу стали учасниками уроку-практикуму «Мафія у місті Моволенд», де разом із шерифом Остапенком та його помічником Джонсонюком викривали злочини у Орфографічному районі, клубі «МоваВсе», очищали Фразеологічну площу, захищали банк «Паронім».
Пройшли змагання між учнями 5А та 5Б класів у формі бінарного уроку – мовленнєвого квесту «Збережемо наш скарб – рідну мову», де учні з цікавістю долали вершини перешкод і впевнено крокували вперед до перемоги.
Учнів гімназії було запрошено на акцію «30 хвилин із Новим правописом».
Також провела бібліотечний урок у 7А класі «Українська – мова Перемоги» Гирдя Р.В.
У формі змагань відбулися інтелект-ігри у7А та 7Б класах «Солов’їне шоу» та «Кращий знавець мови», яка у формі гри «Фортуна» допомогла пригадати основні відомості лексики, орфографії, орфоепії, синтаксису.
Гімназисти6А та 6Б класів з цікавістю переглядали відеожурнали «Цікавинки про рідну мову». Учасники свята 8А класу боролися за кращого поета-початківця – конкурс дебютних поетичних творів.
Визначали кращих претендентів у конкурсі знавців мови імені Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.
І завершальним етапом Тижня став Всеукраїнський радіодиктант національної єдності , що охопив усі класи нашої гімназії разом з педагогами та батьками.
Учитель Герасимчук Н.Ю. стала активною учасницею круглого столу «Розвінчуємо мовно-історичні міфи» в артхабі «Вінграновський».
Швидко промайнув час. По-особливому свято дня народження нашої мови сприймається й нині. Саме зараз відчуваємо потребу довести усьому світові, що ми – українці, ми – незламна нація. У нас прекрасна українська мова! Бережімо і шануймо її!
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.