Засідання фокус-групи вчителів природничих наук
Засідання фокус-групи вчителів природничих наук присвячене питанню наступності у вивченні природничих наук між початковою та базовою школами. Наступність – одна з обовязкових умов здійснення неперервності здобуття освіти, яка має забезпечити єдність, взаємозв
язок і узгодженість мети, змісту, методів, форм навчання та виховання з урахуванням вікових особливостей дітей на суміжних щаблях освіти. Це послідовний, безперервний зв’язок між різними ступенями навчання у розвитку якостей особистості школяра, опора на його моральний досвід, знання, уміння, навички, розширення та поглиблення їх із кожним роком навчання .
Метою природничої освітньої галузі є формування особистості учня, який знає та розуміє основні закономірності живої і неживої природи, володіє певними вміннями її дослідження, виявляє допитливість, на основі здобутих знань і пізнавального досвіду усвідомлює цілісність природничо-наукової картини світу, здатен оцінити вплив природничих наук, техніки і технологій на сталий розвиток суспільства та можливі наслідки людської діяльності у природі, відповідально взаємодіє з навколишнім природним середовищем.
Важливим проявом наступності від початкової до базової освіти є групування вимог до обов’язкових результатів, указаних у державних стандартах освіти, які ідентичні за видами навчального пізнання та сформульовані відповідно до рівня освіти. На засіданні вчителі порівнювали вимоги Держаного стандарту початкової та базової школи. Узагальнили матеріал у вигляді таблиці. Різниця у вимогах : на відміну від початкової школи здобувач освіти базової школи пізнає світ природи засобами наукового дослідження, опрацьовує, систематизує та представляє інформацію природничого змісту, усвідомлює закономірності природи, роль природничих наук і техніки в житті людини; відповідально поводиться для забезпечення сталого розвитку суспільства, розвиває власне наукове мислення, набуває досвіду розв’язання проблем природничого змісту (індивідуально та у співпраці з іншими особами).
Поступово, з кожним класом, освітні результати навчання здобувачів освіти розширюються, поглиблюються та доповнюються.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.