Навчальна практика 8-Б класу за 2024-2025 н.р.
Розпочався наш 8-й клас зустріччю у міському парку «Дружба народів», планами на майбутнє та покладанням квітів до пам’ятної стелли Героям Небесної Сотні та АТО.


Діти вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, поклали квіти. Дехто плакав, читаючи знайомі прізвища й згадуючи полеглих за свободу нашої держави. Пізніше, згадуючи цей щемливий епізод, підлітки дуже емоціонували та неодноразово згадували у творчих роботах.

Наступною яскравою сторінкою нашого шкільного стала участь представників класу у щорічному мистецькому фестивалі «Вінграновський ART FEST», який проходив на базі Первомайської гімназії №10.Учні класу стали учасниками «Вінграновський ART FEST MARATHON» артпікніку, зустрічалися з письмеником і воїном Сергієм Пантюком, власноруч розмальовували шопери та футболки на майстеркласах від художньої студії Катерини Баранюк Kat.Rina Art, співали Державний гімн України, розгорнувши один із найбільших стягів нашої країни, декламували вірші Миколи Вінграновського, спілкувалися з поціновувачами таланту поета-земляка, створили фільм для однокласників про цю подію.



Підлітковий вік багатий не лише на розваги, а й на розширення зони відповідальності за скоєні вчинки. Саме на цьому наголошувала старша інспекторка з дотримання прав дитини при Первомайському відділку ГУНПУ в Миколаївській області Корсун О.В. Під час зустрічей бесіда часто виходила за межу теми, пані інспектор відповідала на запити юнацтва, пояснювала небезпечну тему зачеперства, мінної безпеки, поведінки при оголошенні повітряної тривоги, попередження втягнення неповнолітніх осіб до терористичних актів (підпалів транспортних засобів військовослужбовців, волонтерів, приміщень центрів територіального комплектування, об’єктів залізничного сполучення, відділень «Укрпошти»); вербування, використання, участі дітей у бойових діях та збройних конфліктах, безпечної поведінки в мережі Інтернет тощо. Наслідком такої співпраці стало нагородження трьох учнів класу Почесними подяками від управління поліції за добросовісне ставлення до проведеного заходу.


Слід відзначити активну участь класу у предметних тижнях: Тиждень історії та права, Математичний тиждень, Тиждень іноземних мов, Шевченківський тиждень, Інженерний тиждень. Як свідчать світлини, участь у позашкільній діяльності для учнів 8б класу – цікаве дозвілля, інтригуюча акція, а не примус чи зобов’язання.



День цивільного захисту 8б зустрічав у Первомайській пожежній частині №23. Під час навчальної екскурсії рятувальники ознайомили підлітків із машинним складом частини, обладнанням, засобами для гасіння, допоміжними інструментами. В ході бесіди виникало безліч запитань про освіту рятувальників, нестандартні ситуації, способи спілкування під час викликів,засоби індивідуального захисту.


День пам’яті та примирення цього року пройшов для восьмиклаників у інтерактивній формі – екскурсії до Первомайського краєзнавчого музею, де директорка музею Красіна О.П. представила дітям експозицію про участь Первомайщини у Другій світовій війні, про героїв нашого краю, про діяльність «Партизанської іскри», про визволення нашого міста та вшанування пам’яті полеглих бійців та жителів Первомайська. Особливо щемно учні почувалися у залі, що експонує роботи загиблого у російсько-українській війні фотографа-натураліста Дениса Кривого, у залі пам’яті полеглих містян проятгом 2014-2025рр.


Питання булінгу особливо актуальне на теренах сучасного підліткового середовища. Не могли оминути його й ми. Під час навчальних занять часом виникають конфлікти, завдання класного керівника – знайти точку повернення до взаєморозуміння й співробітництва, навчити ідлітків посісти своє місце в соціумі, не порушуючи прав однокласників. Під час практичних занять ми вчилися долати конфлікти, розвивали толерантність і емпатію, вчилися розпізнавати конфлікт і непорозуміння, ставили себе на місце агресора, жертви і свідка булінгу.




Саме тому співпраця з громадською органазацією «Ольвія» стала своєрідним продовженням психолого-терапевтичної діяльності над самопізнанням, можливістю усвідомити свої унікальні якості та шляхи свого розвитку, вмінням ставити цілі й досягати їх, розумінням власних мотиваторів та шляхами подолання внутрішніх страхів. Наслідком співпраці є відкритість, вмотивованість, самоорганізація, розвиток лідерських якостей підлітків. Тож не дивно, що за результатами співпраці за Проєктом ERIKS «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють» четверо учнів-учасників Проєкту запрошені на Всеукраїнський тренінг підтримки ERIKS Development Partner (Швеція), який відбудеться у серпні 2025року під Києвом.


Жорстока війна вносить свої корективи у плани, але « в темні часи видно світлих людей», – як зазначив Еріх Марія Ремарк. Восьмикласники – активні учасники гімназійного волонтерсьвого руху, дописувачі листів захисникам та захисницям, донатори на придбання медичних засобів та парафіну для окопних свічок, «солодких передач» для бійців ЗСУ.

Попереду непростий 9-й клас.Ми витримали онлайн-навчання, навчання на базі чужого закладу, в умовах повітряних тривог, гулу літаків і невизначеного завтра. Юнацтво росте, розвивається і впевнено крокує з надією в майбуття, оглядається з вдячністю назад, заглядає з вірою вгору, а з любов’ю врізнобіч.А завтра буде завтра!І хай воно буде мирним!

Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.