Daily Archives: 12 Січня, 2018

 

Учням категорично забороняється:

  • припускатися пропусків занять без поважної причини,залишати навчальний заклад без попередження класного керівника або адміністрації школи;
  • порушувати дисципліну під час навчальних занять та виховних заходів, на перервах, залишати клас без дозволу педагога;
  • розв’язувати будь-які конфліктні ситуації шляхом насильства;
  • припускатися дій, у тому числі – у формі висловлень ,що порушують права працівників закладу, а також учасників навчально – виховного процесу, зокрема – на охорону та захист людської честі та гідності;
  • виходити за межі території школи протягом навчального дня;
  • на свій розсуд, без узгодження з педагогом користуватися шкільним майном, своїми діями приносити збитки навчально – методичні та матеріально – технічній базі;
  • використовувати мобільні телефони, фотоапарати та іншу індивідуальну техніку під час навчально – виховного процесу, якщо цього не потребує зміст занять;
  • приносити в навчальний заклад вогнепальну, холодну зброю, алкогольні та тютюнові вироби, наркотичні засоби,порнографічну продукцію;
  • вживати і розповсюджувати наркотичні, токсичні препарати,тютюн та алкоголь у приміщенні навчального закладу та на території, поза нею;
  • вживання окрашених напоїв (фанта,кола тощо), продуктів швидкого харчування ( чіпси, сухарики);
  • вживання учнями жувальних гумок з метою попередження удавлення дітей та ушкоджень шкільного майна,особистих речей учнів.

 

Поради соціального педагога батькам

Сімейний захист

Батькам варто:

Розмовляти з дитиною. У кожної дитини є потреба говорити з тими , хто її оточує, та слухати, що вони говорять. Це необхідно і дітям, і батькам . Якщо спілкування не відбувається, наростає непорозуміння, і ми віддаляємося один від одного. Тоді наша дитина задовольняє потребу у спілкуванні та увазі за межами родини

Вислуховувати її. Здатність слухати – ключ до ефективного спілкування. Наша дитина хоче, щоб її слухали, а значить вона вимагає поваги до себе.

Розповідати дитині про себе.

Вміти поставити себе на місце дитини. Варто дати дитині зрозуміти, що ми її розуміємо.

Бути поряд. Важливо, щоб дитина знала, що у нас для неї завжди знайдеться час, щоб поговорити,разом відпочити,або просто побути поруч. Ми задовольняємо потребу дитини в ніжності, любові та увазі.

Бути твердими та послідовними. Твердість – не означає прояв агресії та беззаперечного підпорядкування. Це означає, що дітям відомі наші погляди на життя. Важливо ставити перед дитиною вимоги, які вона може виконати.

Намагатися підтримати самостійність дитини. Важливо задовольнити потребу дитини у свободі та незалежності. Вона буде менш сильна до вживання психоактивних речовин,якщо буде мати можливість самостійно знаходити вихід із складної ситуації , вирішувати куди піти навчатися, з ким зустрічатися та чим захоплюватися.

Спілкуватися з друзями своєї дитини. Необхідно переконатися в тому, що ми знаємо,з ким дружить наша дитина, спілкуватися з її друзями. Ми повинні  знати,де вони збираються.

Пам’ятати про унікальність свої дитини. У кожної дитини  сильні та слабкі сторони. Треба допомогти дитині повірити в себе , знайти те, що у неї виходить найкраще.

 

Протягом  І семестру робота учнівського самоврядування  була ефективною. Комісії працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в школі.

На початку вересня 2017 року  на засіданні учнівської ради було затверджено такий склад учнівського самоврядування «Нове покоління»: Президент школи – Савранська Карина (учениця 10 кл.), Міністр милосердя – Негреско Анна (учениця 10 кл.), Міністр освіти – Мірянова Анна (учениця 8-А кл.), Міністр ВС – Москаленко Діана (учениця 9-А кл.), Міністр культури – Врадій Сергій (учень 10 кл.), Міністр спорту – Москаленко Карина (учениця 10 кл.).

 

Протягом І семестру 2017 -2018 н.р. учнівське самоврядування проводило акції: осінній ярмарок, з яких 25%  на благодійність шкільному самоврядуванню(вересень), «Турбота» – учні відвідували сім’ї людей похилого віку(жовтень); впорядкування території скверу «Слави» – учні школи постійно слідкують за територією. До свята Дня вчителя члени учнівського самоврядування розробили план дня, зустрічали вчителів під музичний супровід та дарували кожному з них власноруч виготовлені символічні квіти-цукерки. Учнями нашої школи проведено виставки: виробів, поробок, фото та малюнків «Свято осені», «Стежками рідного краю», «Ми нащадки козацького роду»та ін.

Учні допомагали оформляти зал та проводити конкурси під час проведення свята «Червона калина»(жовтень), конкурсної програми до «Патріотична пісня»(листопад), «Юні патріоти» (грудень) новорічних свят (грудень).

Окрім проведення різноманітних заходів, шкільна організація учнівського самоврядування «Нове покоління» допомагає організовувати та контролювати чергування по школі, розв’язувати конфліктні ситуації, проводити профілактичну роботу з порушниками загальношкільних правил, допомагає здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи, проводить систематичні рейди – перевірки класів.

Робота самоврядування школи здійснювалась через організацію цікавого життя колективу. Мета і завдання учнівського самоврядування втілювались через різноманітні заходи: свята, конкурси, інтелектуальні ігри, круглі столи, виставки малюнків тощо.

Учнівське самоврядування в І семестрі 2017-2018 н.р. спрацювало на достатньо дієвому рівні, хоч були досягнення, та ще є недоліки. Найголовніше завдання на наступний семестр полягає в тому, щоб робота учнівського самоврядування була направлена так, щоб від рівня, коли рішення приймається з ініціативи дорослих разом із дітьми до того рівня коли рішення, що приймаються з ініціативи дітей під керівництвом дорослих.

IMG_0131 IMG_0140 IMG_0149 IMG_0167IMG_0170  IMG_0169