Daily Archives: 12 Листопада, 2023

“Я знаю силу слова…”

На білому світі є справжнє диво калинове – наша співуча українська мова, це розкішний мистецький світ, витворений розумом і серцем славних синів і дочок. Поетичній силі рідного слова присвячено челендж “Сто причин любити українську…”, до якого долучилися діти та учителі нашої гімназії.

Кращі декламатори представили на розсуд громади поетичний марафон про важливість  збереження й плекання чистоти українського слова. Первомайська гімназія № 2.Поетичний марафон.2023р. Абсолютною переможницею поетичного марафону стала Панченко Анна, учениця 8А класу. Українська мова могутня, глибинна. І кожне слово має свій відтінок: сум, радість, гумор, щедрість, щирість.Нехай наповнює воно наші душі багатством і красою духовності!

зображення_viber_2023-11-12_20-18-36-850

Тиждень писемності та мови

Кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Україна довгі віки виборювала своє право на рідну мову, захищала його у звитяжній борні, а зараз відстоює кожну п’ядь української землі у лютого ненависного сусіда-загарбника. Тож недарма День української писемності та мови, яке цьогоріч відзначається в Україні 27 жовтня, знаменує початок Тижня української писемності та мови, що активно проходить у нашій гімназії.
Розпочав Тиждень Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, що охопив 168 членів гімназійної громади. Слідом естафету підхопили інформаційні журнали, що розпочали другу навчальну частину першого семестру. Гімназисти пізнавали історію граматики «Від кирилиці до Кобзаря», відкривали незвідані глибини рідної мови через «Мандрівку в країну Писемності», змагалися у вправності декламації поезій про мову, взяли участь у челенджі «Сто причин любити українську»,Первомайська гімназія № 2.Челендж “Сто причин любити українську мову”.2023р. ,визначали найрозумніший клас у серії засідань клубу «Ерудит», визначали претендентів до гімназійної команди учасників олімпіади з української мови та літератури, конкурсі знавців мови імені Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

По-особливому свято дня народження нашої мови сприймається нині. Саме зараз відчуваємо гостру потребу довести всьому світові, що ми – українці, ми – незламна нація, ми – волелюбний народ, який не поступиться і не віддасть своєї землі. І у нас прекрасна, милозвучна, солов’їна і неповторна українська мова! Бережімо, шануймо її, адже поки житиме мова, доти житиме й народ!
Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово,
Ти наче диво калинове,
Кохана материнська мово!