Daily Archives: 21 Лютого, 2024

«А слово – струм. А слово- зброя. А віще слово-вічове!»

Щороку 21 лютого планетою крокує День рідної мови. Мова – найбільше і найдорожче добро кожної людини, скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава. Наша мова – це душа мільйонів українців, загартована у вихорах історії і відточена майстрами слова.

Наша мова є рідною майже для 45 мільйонів чоловік. Показово, що у 2020 році українську рідною назвали 73,4% опитаних респондентів від Ужгорода до Донецька, у 2023році відсоток зріс до 87.У жорстоких умовах українці виборюють право рідній мові на самоствердження і розвиток.

Саме тому лейтмотивом Тематичного дня стало гасло Ліни Костенко: «А слово – струм. А слово- зброя. А віще слово-вічове!» Святковий ранок розпочався годиною спілкування про історію Міжнародного дня рідної мови, «родзинки» української мови, мовні-«намистинки»: загадки, прислів’я, приказки. Учнів 7А та 7Б класів стали учасниками бінарного уроку української мови «Дієприслівник як особлива форма дієслова» під назвою «Підкори вершини рідного слова». Бііліотекар закладу Гирдя Р.В. провела віртуальну екскурсію книгозбірнею «Мова –перлина мудрості», гімназійний актив запросив на раптівку «Міжнародний день мови», а для охочих перевірити свій словниковий запас – онлайн-тест «Перевір свій лексикон». Підсумком активного дня стало створення padlet-дошки для представлення власних здобутків «Рідне словечко тішить сердечко».

Шануймо і любімо рідну мову, піклуймось про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу! Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

До Вашої уваги представлені уроки, проведені з учнями, відеопривітання від органів самоврядування, падлет-дошка з висловами про рідну мову, медіапроєкт – віртуальна книжкова виставка «Мова – перлина вікової мудрості!».

https://padlet.com/as0985312/padlet-ezm6bq5k2inqgj5i?fbclid=IwAR3Frgu60kcpH-u1BIfB53Z5VEbGfVqgKy4DJYqUbJueX00x0ev-WJ7aHpo: «А слово – струм. А слово- зброя. А віще слово-вічове!»

Бінарний урок української мови «Дієприслівник як особлива форма дієслова» під назвою «Підкори вершини рідного слова»

Однією з найважливіших проблем сучасної освіти являється помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Завдання сучасного творчого вчителя полягає в застосуванні на практиці нетрадиційних, нестандартних уроків. Саме такі уроки полюбляють учні в нинішній школі. Методика пропонує безліч інтерактивних форм (типів), – справа за вчителем: обирати, експериментувати залежно від досвіду, бажання, можливостей та вмінь.
До Міжнародного дня рідної мови учні 7А та 7Б класів стали учасниками бінарного уроку української мови «Дієприслівник як особлива форма дієслова» під назвою «Підкори вершини рідного слова», який провели учителі-філологині Герасимчук Н.Ю. та Драганова О.Д.
Звичайний робочий урок перетворився у мандрівку країною Морфологією, а учні стали підкорювачами вершини Дієприслівник, яку слід не лише розпізнати у горах Дієслова, а й наповнити свої черезплічники «сувенірами» -знаннями про значення дієприслівників, морфологічні ознаки, синтаксичну роль.
Нестандартний урок – це органічний стиль навчання, однотипність уроків знижує учнівську активність, притупляє увагу. Інноваційний підхід забезпечує позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування вольових та інтелектуальних сфер, дає відчуття потреби у самоосвіті, формує стійкий інтерес до предмета, сприяє розвитку творчої особистості