Daily Archives: 18 Березня, 2024

День Масниці

Традиційно перед Великим постом українці святкують Масницю. Це свято має багату історію та культурну спадщину, і пов’язане зі зміною пори року – відсвяткувати прихід весни.Однією з головних традицій -є спалювання опудала Масниці-символу зими та холодів.

У день Масниці, який припадає на останній день перед Великим постом, люди влаштовують святкові гуляння та веселощі, конкурси , співають пісні. Протягом тижня господині готують та споживають багато страв з м’ясом та маслом: деруни , картопляники , млинці з різними начинками , оладки , панкейки,ватрушки, варили вареники. Традиції святкування та приготування страв на Масницю вивчали наші учні . До вашої уваги челендж “Мистецтво випікання млинців”. Як наші юнаки та дівчата готувались до свята.

https://www.youtube.com/watch?v=Kdk0Tqzv_0Y: День Масниці

Ресурси для допомоги у відновленні ментального здоров’я.

Коли травматичний досвід не пропрацьований, мозок діє так, ніби загроза досі присутня — навіть через місяці чи роки після того, як сталася певна подія. Всередині нас формується міцний зв’язок між емоційними спогадами і зовнішніми подразниками — візуальними образами, звуками, запахами чи смаками.https://www.vvybir.org.ua/

Так формуються тригери, які нагадують кнопки: якщо натиснути одну з них, нас «накриває» — ми переживаємо травматичний досвід знову. Найкращий спосіб позбутися тригерів — пропрацювати цей досвід зі спеціалістом.

Якщо часом «накриває», попросіть про допомогу у відновленні, яке ви вже почали:

🔸 0 800 33 20 29 — Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду

🔸 (063) 64 64 991 / vvybir.org.ua — ГО «Вільний вибір», психологічна підтримка та реабілітація

🔸 Мобільний застосунок «База» — психологічна самодопомога для ветеранів та ветеранок (Android / iOS)

🔸 veteranhub.com.ua — ветеранська спільнота Veteran Hub, підтримка, психологічні та юридичні консультаціїveteranhub.com.ua

🔸 mentalhelp.com.ua — онлайн-платформа безкоштовної професійної психологічної допомогиmentalhelp.com.ua

“Безпечний інтернет”.

Діти часто жартують в соціальних мережах один над одним, не усвідомлюючи, що це може комусь нашкодити.
Дорослим важливо донести, що коментарі та образливі повідомлення в Інтернеті несуть таку саму шкоду, як і в реальному житті.
Джерело: UNICEF