Daily Archives: 11 Березня, 2024

Шевченківські дні

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й ім’я великого українського поета Тараса Шевченка.

Шевченківські дні стали невід’ємною частиною життя свідомого українства всього світу. Тож з  нагоди відзначення 210-річниці славетного Кобзаря у нашому закладі  було організовано низку цікавих  заходів:

– Бібліотечний креатив-урок «Не забуде Україна Шевченкове слово»;

– квест “Ти син України, ти дух її вічно живий” ;

– добірка відеоматеріалу “Борітеся-поборете” (Шевченко на війні)  ;

– поетичний марафон “Шевченкове слово”зібрав поціновувачів   шевченківського слова;

– цікавий та  захоплюючий   усний журнал “Шевченків календар-2024” ;

У рамках тематичного дня «Шевченкова криниця слова не міліє» проведено години спілкування: «В серцях українців навічно Тарас» , «Великий Кобзар», «Весна починається з  Шевченка», «Шевченко справжній та сучасний»;

-вікторина « Як добре ти знаєш Кобзаря?», « Цікаві факти про українського Кобзаря”;

– інтелектуальна гра «Усім відомий Тарас Шевченко»;

-перегляд та обговорення  відео “Життєвий шлях Т.Г. Шевченка”.

Тематичний день подарував цікаві зустрічі наших  учнів з Тарасом Шевченком.  Так шевченкознавці  2а класу здійснили цілу подорож : відповідали  на вікторину “Що я знаю про Тараса?”,  проходили  математичний кросс “Цікавинки з життя Шевченка”,    створювали  листівки та  відправляли листи вшанування Шевченку.

Твори Кобзаря  не втратили своєї актуальності  і в наш тривожний час, коли український народ веде запеклу боротьбу проти російської агресії. Сьогодні у творах Шевченка ми знаходимо силу  і віримо, що «на оновленій землі ворога не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

https://padlet.com/as0985312/padlet-u6h3n3ah5171szgi: Шевченківські дні

Вірші учнів гімназії № 2 до дня народження Т.Г.Шевеченка

Хочу подякувати….Як це зробити?

Буває, зустрічаємо військових або дізнаємося, що перед нами ветеран чи ветеранка, зринає думка — як подякувати людині за службу так, щоб не бути навʼязливим, не бовкнути зайвого, не образити?

Дякувати можна й треба. Та насамперед важливо пам’ятати про особисті кордони людини, особливості її характеру та проявляти повагу 🫶🏻

Бібліотечний креатив-урок «Не забуде Україна Шевченкове слово»

З нагоди відзначення 210 дня народження великого українського поета, Для учнів було проведено бібліотечний креатив-урок «Не забуде Україна Шевченкове слово». Головною метою уроку якого було показати значимість постаті Кобзаря для людства, поглибити знання з краєзнавства, розвивати творчі здібності учнів, показати актуальність його творів та зв´язок Т. Шевченка із сьогоденням, виховувати повагу і шану до велета України – Т. Г. Шевченка.

Діти розгадували анограми розгадували різноманітні завдання та склади прислівʼя з поданих слів.

Тарас Шевченко… Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття. Нас просто не існує без нього: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.